Yerli ilaç geliştir, desteği kap

Yerli ilaç geliştir, desteği kap

Sağlık Endüstrileri Dönüşüm ve Araştırma Platformu sayesinde ülkemizde yerli ilaç ve tıbbi cihaz geliştirenlere destek verilecek.

Kanser ilacı, aşılar, MR, ultrason...

Hepsinin yerlileştirilmesi için çalışmalar hız kazandı. Yeni bir proje ile ilaç ve tıbbi cihaz geliştiren girişimcilere devlet destek verecek.

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Endüstrileri Dönüşüm ve Araştırma Platformunu kurdu. Böylece kamu, girişimci firmalar ve yatırımcı bir araya gelecek.

"Ücret talebimiz yok"

Sağlık teknolojileri alanında fikirlerini hayata geçirmek isteyenler, Bakanlık tarafından belirlenip firmalarla buluşturulacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık olarak bu konuya gönül vermiş insanlara, araştırma yapanlara destek olmak istediklerini anlattı.

"Sağlık teknolojileri alanında ülkemizde yenilikçi ürünleri teşvik edeceğiz. Gelecek hedeflerimiz doğrultusunda sağlık alanında yerli milli ürünlerimizi üretime bu ürünleri ihraç etme noktasında son derece kararlıyız."

Yeni nesil girişimciler için başvuru süreci de başladı. Başvurular SEDAP'ın internet sitesi üzerinden alınıyor.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz ise herhangi bir şart aramadıklarını söyleyerek, "Ücret talebimiz yok. Bu sadece kamu eliyle verilen bir hizmet olarak devam edecek" dedi.

Kaynak: TRT Haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.