1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. Trump'ın planı ters tepti, Müslümanlar daha da popülerleşti
Trump'ın planı ters tepti, Müslümanlar daha da popülerleşti

Trump'ın planı ters tepti, Müslümanlar daha da popülerleşti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, vize yasakları, ilginç söylemler ve Müslüman düşmanı videolar ile sürekli Müslümanlar üzerinde kötü algı oluşturmaya çalışıyor.

A+A-

Ömer Çiftçi'nin Haberi

RİSALEHABER- Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, vize yasakları, ilginç söylemler ve Müslüman düşmanı videolar ile sürekli Müslümanlar üzerinde kötü algı oluşturmaya çalışıyor. Trump'ın bu tavrı, yapılan son araştırmalara göre tamamen ters tepmiş görünüyor. Araştırma sonuçları gösteriyor ki, Donald Trump'ın Başkan olduğu sürede ABD genelinde Müslümanlara ve Araplara olan bakış pozitif bir ivme yakaladı.

Araştırma, ABD'deki Arapların derneği olan Arap Amerikan Enstitüsü tarafından yapıldı. Araştırmada ayrıca ünlü anket şirketi Zogby Analitik şirketi de aktif olarak yer aldı.

Araştırma sonuçlarına göre, Araplar hakkında olumlu görüş bildirenlerin oranı, bir önceki araştırmanın yapıldığı Temmuz 2017'den beri yüzde 7 oranında artış göstermiş durumda. Konu Araplar dışında, tüm Müslümanlara geldiğinde oran daha da artıyor. Yine aynı dönem içinde Müslümanlar hakkında olumlu görüş bildirenlerin oranı yüzde 9 arttı.

Araştırma bu sonuçlar dışında ilginç sonuçları da barındırıyor. Örneğin Donald Trump taraftarı kişiler, ülkedeki Müslümanların sınır dışı edilmesini savunacak kadar ileri gidebiliyor. Bazı Trump taraftarları toplu katliam fikri taşıyacak kadar korkunç görüşler taşıyabiliyor.

Bu olumsuz görüşlere rağmen, Trump'ın Müslümanlar için yaptığı tüm planların ters tepiyor olması ülke Müslümanlarını bir hayli sevindirdi. Trump'ın tüm çabalarına rağmen, kendi taraftarları hariç hiçbir kesime ırkçılık empoze edemediği açıkça görülüyor.

Newsweek'in haberine göre ülkede Donald Trump'ın ortaya çıkarmaya uğraştığı bölünme ve Irkçılık giderek dikkat çekmeye başladı. Bu konuda Trump'ın el altından desteklediği sivil toplum kuruluşları da tepkilerin odağında. Amerika'nın ACT for America adlı bir "temel ulusal güvenlik örgütü" son günlerde eleştiri oklarının hedefinde. ABD Kamuoyu, Trump konusunda yaptığı yanlışı fark etmeye başlıyor olabilir.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.