Şeker hastalarına umut!

Şeker hastalarına umut!

İki Avrupa ülkesine gitti, sağ bacağını kaybedeceksin dediler. Ancak çareyi Aydın'da buldu, 2 ayda sağlığına kavuştu.

A+A-

Hollanda ve Almanya'da diyabet hastalığı nedeniyle sağ bacağı diz hizasından kesileceği söylenen 60 yaşındaki Sıdıka Gün, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bülent Ertuğrul'un, 3 yıl önce geliştirdiği tedavi yöntemiyle iki ayda sağlığına kavuştu. Doç. Dr. Ertuğrul, bugüne kadar bu tedavi yöntemiyle 17 hastanın ayağını kesilmekten kurtardıklarını söyledi.
Hollanda'da yaşayan, diyabet hastası Sıdıka Gün'ün, ayağında oluşan yara nedeniyle bu ülkedeki bir hastanede ayak parmaklarından biri kesildi. Ayağındaki dolaşım yetmezliği nedeniyle Gün'ün ayağındaki enfeksiyon ilerlemesi kontrol edilemedi. Hollanda ve Almanya'da gittiği doktorlar bacağının diz altından kesilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Gün, bir de Türkiye'de doktora muayene olmak istedi.

Hastalığı ile ilgili internette araştırma yaparken Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bülent Ertuğrul'un farklı bir tedavi yöntemi uyguladığını öğrenip, irtibata geçti. Geçen Kasım ayında Aydın'a gelen Gün'ü muayene eden Doç. Dr. Bülent Ertuğrul, 2001 yılında ilk kez kendilerinin uyguladığı 'Epidermal büyüme faktörü' adı verilen tedavi yöntemiyle tedaviye başladı. Gün, iki ay gibi bir sürede sağlığına kavuştu.

Haber7

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.