PTT, Said Nursi'li posta pulu bastırdı

PTT, Said Nursi'li posta pulu bastırdı

Devletin bütün kademelerine, sivil toplum kuruluşlarına gönderilecek

A+A-

Kemal Benek'in haberi:

RİSALEHABER-İstanbulda 1-3 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenen 11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu ardından Bediüzzaman Said Nursi Hatıra Pulu bastırıldı.

Devletin bütün kademelerine gönderilecek

Konu ile ilgili Risale Haber'e konuşan İstanbul İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı ve Ak Parti Isparta Milletvekili Said Yüce, sempozyumla ilgili bir broşür hazırladıklarını söyledi. Broşürde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanının mesajlarının yanında sempozyumda sunulan tebliğlerden özet yazılar bulunduğunu belirten Yüce, broşürü devletin bütün kademelerine, sivil toplum kuruluşlarına göndereceklerini, zarfın üzerine de özel olarak hazırlattıkları pulu yapıştıracaklarını açıkladı.

Uhuvvet Risalesi de eklenecek

Yüce, broşürün yanında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan Uhuvvet Risalesi'nin de hediye edeceklerini ifade etti.

5 bin adet basıldı

5 bin adet basılan pulun üzerinde Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu afişi yer alıyor. Afiş'te Bediüzzaman Said Nursi'nin fotoğrafının yanında "Kur'an ve Sünnet Rehberliğinde Bir İman Hizmeti Müsbet Hareket" ifadesi dikkat çekiyor.

saidnursi_postapulu.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
12 Yorum