Paralel tetikçi, Abdülkadir Badıllı'ya kin kustu!

Paralel tetikçi, Abdülkadir Badıllı'ya kin kustu!

Bugün yazarı Tuncay Opçin’den büyük ahlaksızlık!

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Bugün gazetesi yazarı Tuncay Opçin, merhum Abdülkadir Badıllı ağabeye adeta öfke ve kinini kustu. Opçin, genelde gayrımüslimler için kullanılan "Toprağı bol olsun. Allah dinince dinlendirsin" ifadelerini kullandı.

Badıllı ağabeyin Risale-i Nur'un sadeleştirilmesi, ardınan 17 ve 25 Aralık operasyonlarına karşı Fethullah Gülen'e yönelik eleştirilerini hazmedemeyenlerden olan Opçin, Badıllı ağabeyin vefatını attığı hakaret ve seviyesiz twitlerle duyurdu. Opçin, Badıllı ağabeyin yanında Bediüzzaman Hazretlerinin hayattaki diğer talebelerini de tehdit etmeden geçmedi.

Twitlerinin ardından Opçın'a çok sayıda tepki geldi. Opçın'ın mesajları şöyle:

"Abdülkadir Badıllı ölmüş. Toprağı bol olsun. Allah dinince dinlendirsin. Bazı insanlar vefat eder. Bazıları ölür, bazıları da geberir. Ölenin arkasından kötü konuşmamak için farklı tabirler vardır. Bazısına rahmet dilersiniz. Bazısı için üzüntü bildirirsiniz. Bazısı için de, toprağı bol olsun der geçersiniz. Osmanlı adetidir. Binlerce insanı yaralayıp, Yezit'in yanında duran bir insana babam olsa rahmet dilemem. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Rahmet isteyen, durduğu yere iyi baksın. Abdülkadir Badıllı öldü. İnş. bu ölüm, geriye kalan beş "ağabey"in uyanmasına vesile olur.

tuncay_opcin_twit.jpg

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
142 Yorum