1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. Müslümanlar DEAŞ ile internette de savaşıyor
Müslümanlar DEAŞ ile internette de savaşıyor

Müslümanlar DEAŞ ile internette de savaşıyor

Müslüman siber savunucular, İnternet ortamında genç Müslümanların beyinlerini kirleten DEAŞ propagandalarına karşı harekete geçti.

A+A-

Ömer Çiftçi'nin Haberi

RİSALEHABER- 17 Kasım'da başlayacak DEAŞ karşıtı savaşta Müslüman siber savunucular, DEAŞ'in propangandalarına hizmet eden pek çok internet hizmetinin kökünü kurutmayı planlıyor. 'Kılıçları susturmak' adını verdikleri projeyi eş zamanlı yürütmeyi düşünen Müslüman Siber Savunucular, tüm DEAŞ bağlantılı internet sitelerini haritadan silmeye uğraşacak.

Müslüman grubun başını Di5s3nSi0N adlı internet korsanı çekiyor. Şimdiye kadar internet ortamında Müslümanlara zarar veren pek çok terör örgütü sitesini çökerttiği bilinen internet korsanının bu işe de el atmış olması pek çok kişiyi sevindiriyor.

Müslüman grup, geçtiğimiz yıl daha kısıtlı imkanlarla benzer bir girişimde bulunmuş, kısıtlı imkanlara rağmen 22.000 terör örgütü sitesini aynı anda çökertmeyi başarmıştı. Di5s3nSiON, Sünni Müslüman olarak tanımlıyor. DEAŞ'in Sünni alemine en büyük zararı veren örgüt olduğunun da altını çiziyor. Kendisine göre DEAŞ internet aracılığı ile Müslüman coğrafyasını kızıla boyadı. Bu nedenle bu şeytani örgüte karşı internet üzerinden savaşmak da son derece önemli.

infosecurity-magazine'in haberine göre DEAŞ'e karşı yürütülen siber savaş her ne kadar başarılı olsa da, çöken sitelerin yerine sürekli yenilerinin açılması bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Yine de Müslüman Siber Savunucular, ellerinden geldiğince bu kötülüğü Müslüman gençlerden uzak tutmaya gayret edeceklerini söylüyorlar.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum