Müslüman Akademisyenler Amerika'da Kur'an'ı konuşacak

Müslüman Akademisyenler Amerika'da Kur'an'ı konuşacak

Düzenleyiciliğini El-Medine Enstitüsü'nün yaptığı toplantıda ABD'nin önde gelen Müslüman Liderleri Kur'an-ı Kerim'i konuşacak.

A+A-

Ömer Çiftçi'nin Haberi

RİSALEHABER- 'Kuran'ın incileri' adlı konferanslar 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında ABD'nin Virginia Eyaletinin Reston kentinde yapılacak. El-Medine Enstitüsü tarafından düzenlenen organizasyon boyunca ABD'nin önde gelen Müslüman liderleri insanlara Kur'an-ı Kerim'in içeriği, yorumları ve hakikatleri hakkında sunumlar yapacak.

Konuşmacılardan biri, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nin (CAIR) Michigan şubesinin İcra Direktörü Dawud Walid olacak. Walid, ABD'de İslamofobiye karşı verdiği mücadele ile tanınan bir isim ve son günlerde CAIR adına önemli görevler alıyor.

El-Medine öğretim üyesi Dr. Mokhtar Maghraoui de konferansta konuşma yapacak bir başka isim. Maghraoui, uzun zamandır yürüttüğü Kuzey Amerika Fıkıh Konseyi'nin üyeliğinden yeni emekli oldu. ABD'de Kur'an-ı Kerim üzerine yapılan araştırmaların önde gelen ismi olarak biliniyor.

Diğer konuşmacılar ise; El-Medine'nin öğretim üyelerinden Yasir Fahmy, Yahya Rhodus, Jonathan Brown. Etkinliğe Türkiye'den katılacak olan isim ise Ali Tos. Tos, Amerika Diyanet Merkezi'nin İmam Hatipliği görevinde bulunmuş bir isim.

İsrail'e yakın olan medya itiraz ediyor

Etkinliğin ve etkinlikte bulunan isimlerin açıklanması ile birlikte ABD'de İsrail'e yakınlığı bilinen medya kuruluşları ve internet siteleri etkinliği itibarsızlaştırma çalışmasına başladı. Özellikle Dawud Walid'in İsrail politikalarına ve Siyonizm'e karşı olan mücadelesi ile CAIR'in Hamas ile olan yakınlığı, İsrail yanlısı sitelerin organizasyonun engellenmesi çabasına yol açıyor.

Spectator adlı internet sitesinden alınan bilgilere göre, çoğu İsrail yanlısı medya organı, bu organizasyonun ve konferansların 'Kur'an-ı Kerim' etkinliği çatısı altında tehlikeli olduğuna inanıyor.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum