Kanada'da Müslüman gençlerin kurduğu dernek Ramazan faaliyetine başladı

Kanada'da Müslüman gençlerin kurduğu dernek Ramazan faaliyetine başladı

The Project Ramadan (Proje Ramazan) adlı kuruluş 10 yıldır Kanada'da faaliyet gösteriyor.

A+A-

Ömer Çiftçi'nin Haberi

RİSALEHABER- 10 yıl önce Ramazan'da gıda güvenliği ve eşitliği endişesi ile, Kanada'nın Toronto şehrinde kurulan The Project Ramadan, bu yılki Ramazan çalışmalarına başladı.

Kuruluşun ilk durağı Kanada'nın Ottawa kenti oldu. 22 Nisan Pazar günü Ottawa gıda Bankası'nda gönüllü olarak çalışan Müslüman gençler, burada gıda güvenliği ve eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak adına bir dizi çalışmalara imza attılar.

Bu kapsamda Ottawa'da Müslümanların bulunduğu bölgelerdeki gıdaları denetleyen kuruluş, ayrıca yoksullara gıda ve yardım paketleri dağıttı. 10 yıldır din, dil, ırk ayırmadan yoksullara yardım eden The Project Ramadan, bu yıl da çizgisini bozmadı.

2009 yılında kurulan The Project Ramadan, Müslüman Refah Merkezi adlı Torontolu kuruluşun alt projesi olarak çalışıyor. Sloganları ise; "İnsanlığa hizmet, Allah'a ibadettir" olarak belirlendi. Proje kapsamında çalışan Müslüman gençler 2017 yılının Ramazan ayında her dil, din ve ırktan yoksula 6.500 gıda paketi dağıttı. Ayrıca çok sayıda Müslüman yoksula dağıttıkları iftar gıda paketleri de girişimlerinin bir başka önemli tarafı oldu.

Son 10 yılda"proje Ramazan", Toronto & Hamilton Bölgesi içinde yardımlara odaklanmıştı. Fakat gıda güvensizliği giderek ülke genelinde yaygın hale gelince, Ottawa bu krize ulusal dikkat çekmek için ideal bir yer olarak seçildi. Ayrıca Ottawa'daki yoksul hane sayısının giderek artması da projenin seyrini bu şehre kaydırdı.

Muslimlink.ca'nın haberine göre 'Proje Ramazan'ın bu yılki hedefi, geçtiğimiz yıl ulaşılan 6.500 yardım sayısının da üzerine çıkmak ve Ramazan boyunca Ottawa'da Müslümanların gıda güvenliğini sağlamak olarak belirlendi. 22 Nisan'da başlayan çalışmalar Ramazan sonuna kadar sürecek.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.