İstifa eden 23 doktorun yerine 28 doktor atanacak

İstifa eden 23 doktorun yerine 28 doktor atanacak

Siirt’te terör olayları nedeniyle son iki ay içerisinde istifa eden 23 doktorun yerine, 28 doktorun atanacağı bildirildi.

A+A-

Siirt’te terör olayları nedeniyle son iki ay içerisinde Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki hastanelerde görevli 23 uzman doktor istifa etti. Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde, istifa edenlerin yerine 28 doktorun atanacağı belirtildi. Konuya ilişkin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığınca gerçekleştirilecek olan 65. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Siirt genelinde ihtiyaç duyulan birimler için 14 uzman ve 14 pratisyen doktor olmak üzere toplam 28 doktor atamasının yapılacağı bildirildi. 
Açıklamada, Siirt Devlet Hastanesine anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, genel cerrahi uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, nöroloji ve KBK uzmanı olmak üzere toplam 6 uzman ve 4 pratisyen doktor, Baykan'a çocuk hastalıkları uzmanı ve 4 pratisyen hekim, Eruh'a 2 pratisyen hekim, Pervari'ye iç hastalıkları uzmanı, çocuk hastalıkları uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile 2 Pratisyen hekim atamasının yapılacağını bildirildi. Ayrıca, Kurtalan'a çocuk hastalıkları uzmanı, KBK uzmanı, nöroloji, radyoloji uzmanı ve 2 pratisyen hekim olmak üzere 14 uzman doktor ve 14 pratisyen hekimin 15 Kasım 2015 tarihine kadar görevlerine başlaması ile Siirt'te uzman ve pratisyen tabip ihtiyacının büyük oranda giderileceğini kaydedildi. 

İHA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.