İsrail basını çıldırdı: 1 milyar Müslüman 17 milyon İsrailliden daha mı önemli?

İsrail basını çıldırdı: 1 milyar Müslüman 17 milyon İsrailliden daha mı önemli?

Arjantin ile İsrail arasında oynanması planlanan dostluk maçının iptali ile birlikte İsrail basını adeta küplere bindi

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Arjantin Milli Takımı'nın İsrail ile oynamayı planladığı Dünya Kupası Hazırlık maçı Arjantin halkı tarafından büyük tepki ile karşılandı. Arjantin ve Filistin halkı, ortak bir tavır takınarak, Arjantin'in Kudüs'te oynamayı planladığı Dünya Kupası maçına büyük tepki ile yaklaştı ve baskılara direnemeyen Arjantin Futbol Federasyonu maçı iptal etti.

Arjantin basını da milli takıma tepki gösterdi. Clarin gazetesinde yazan gazeteci Miguel Winazki, Arjantin'in İsrail ile Kudüs'te maç yapması halinde Dünya Kupası'na değil, Dünya Suç Kupası'na katılması gerektiğini söyledi.

Arjantin basını ve Filistin halkının kararlı tavrı ile iptal edilen maç sonrası İsrail basını adeta küplere bindi. İki yüzlü bir şekilde DEAŞ kartını oynayan İsrail basını, Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi'nin DEAŞ tarafından terör saldırısı kurbanı olmuş Barcelona şehrinde yaşadığını unutmaması gerektiğini yazdı.

Müsabakanın iptalinden sonra işin Netanyahu ile Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri arasındaki telefon görüşmeleriyle siyasi bir krize kadar gittiğine inanamadıklarını söyleyen İsrail basını, üstü kapalı şekilde Arjantin'i tehdit etti. 

İsrail basını, adeta Arjantin'i tehdit edercesine, iki ülke arasında futbol müsabakasının iptali ile başlayan gerginliği tırmanmaması gerektiğini, Arjantinlilerin 1992'de Buenos Aires'e düzenlenen terör saldırısını da unutmaması gerektiğini yazdı.

Suçu Katar'da buldular

İsrail Devleti'nin resmi sözcülüğünü yapan İsrael National News'ten çıkan yazıda bu durumun oluşmasında Katar'ın payı büyük. Bilindiği üzere Katar 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak. FİFA içinde etkisi artan Katar'ın Hamas'ın büyük destekçilerinden olduğunu düşünen İsrail, Arjantin'in de 2022 Dünya Kupası'na katılacak olması nedeniyle Katar'ın baskılarına boyun eğdiğini düşünüyor.

1 milyar Müslüman daha mı önemli?

İsrail basını son olarak Arjantin'in Müslüman ülkeler ile olan ticaretini konu ediniyor ve İsrail'in 17 milyonluk 'küçük ve etkisiz ülke' olduğu algısını oluşturarak Arjantin'e; "Sizin için 1 milyar Müslüman 17 milyon Yahudi'den daha mı önemli? Oysa 17 milyon İsrailli sizi daha çok önemsiyor" diyor.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum