1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. İslam düşmanları ve DEAŞ, cami düşmanlığında ortak!
İslam düşmanları ve DEAŞ, cami düşmanlığında ortak!

İslam düşmanları ve DEAŞ, cami düşmanlığında ortak!

İki büyük düşman Müslümanların güvenliğini tehdit ediyor

A+A-

Ömer Çiftçi'nin Haberi

RİSALEHABER- DEAŞ kaynaklı terör saldırılarının son dönemde en çok etkilediği yerlerden biri İngiltere ve başkent Londra. Son verilere göre Londra'nın yüzde 12'si Müslüman. Ayrıca belediye başkanı da bir Müslüman olan Londra'da bu tabloya rağmen camiler kendilerine korumak için ek güvenlik tedbirleri almak zorunda.

Bunun nedeni ise özellikle son haftalarda İslamiyet ile sonradan tanışıp Müslüman olan bazı İngilizlerin DEAŞ yüzünden İslamiyet'i yanlış öğrenip, Müslümanları iki açıdan da zorlaması. DEAŞ sempatizanı veya militanı olan kimseler hem İngiltere'deki gerçek Müslümanları saldırı ile tehdit ediyor hem de Müslüman olmayanlara karşı gerçekleştirdikleri saldırılar ile Müslümanları zor durumda bırakıyor.

İngiltere'deki camiler son dönemde hem teröristlerin, hem de İslam karşıtlarının tehditlerine maruz kalıyor. Bu nedenle pek çok cami güvenlik seviyesini en üst düzeye çekmiş durumda.

Al Madina Camii bu örneklerden biri. Cami içinde x-ray cihazları, tarama cihazları ve çeşitli dinleme cihazlarının yanı sıra 36 ayrı kamera da polis merkezine aynı anda görüntü sağlıyor. Yıllardır çevre halkı ile arasını yakın tutan bu cami kurulduğu tarihten bugüne kadar olan dönemdeki en kötü günlerini yaşamak zorunda kalıyor. Cami ve cemaat sürekli saldırı tehdidi altında yaşamak zorunda.

Bölge Müslümanlarının önde gelen isimlerinden biri olan Eşref Siddique konu ile ilgili; "Her iki aşırılıkçı da başımıza bela durumda" dedi. "Her ikisi de aynı çöpü destekliyor ve ortada kalan maalesef biziz" ifadeleri ile durumu özetliyor.

İndependent'in haberine göre bütün bu olanlara rağmen Müslümanlar Londra'da umutlarını koruyup yeni projelere yelken açmak istiyorlar.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum