Hıristiyanları Ramazan ve Oruç konusunda bilgilendiriyorlar

Hıristiyanları Ramazan ve Oruç konusunda bilgilendiriyorlar

ABD'de Ramazan Ayı 16 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak. Yaklaşan Ramazan öncesi son hazırlıklar yapılıyor.

A+A-

Ömer Çiftçi'nin Haberi

RİSALEHABER- Bu hazırlıklar kapsamında Texas Eyaletinin Tyler kentinde bulunan Müslümanlar, bir haftaya yakın süre kalan Ramazan öncesi çevredeki halkı İslamiyet, Ramazan ve Oruç konularında bilgilendirmek için kolları sıvadı.

Bu kapsamda Tyler Halk Kütüphanesi ile anlaşan İslami İnanç Akademisi, üst üste ikinci yıl Ramazan konusunda bilgilendirme çalışmaları yapmaya başladı. Bir hafta boyunca sürecek bilgilendirme etkinliklerinin ilk günü dün başladı. İlk etkinlik kütüphaneye gelen çocuklara yönelik gerçekleşti.

İslami İnanç Akademisi yöneticilerinden Shamsa Ashraf, ilk gün etkinliklerini üstlenen isim oldu. Kütüphanede kitap okuyan çocukların karşısına çıkan Ashraf, 'Es-Selamun Aleyküm' diyerek başladığı konuşmasına, çocuklara İslamiyet'te 'Selamı' öğretti.

Ashraf ayrıca çocuklara hitaben, "Ramazan barışçıl ve çok özel bir aydır ve Yaratıcımızın nimetleriyle doludur" dedi.

Çocukları Ramazan ve oruç konusunda bilgilendiren Ashraf, basına verdiği demeçte şunları söyledi; "Tyler'da Müslüman cemaat her gün büyüyor. Pek çok Müslüman ailenin çocuğu okullarda oruç tutacak. Bu eğitimler ile hem Müslüman olmayan çocuklara kendimizi anlattık, hem de Müslüman çocukların okullarda arkadaşları tarafından ayrımcılık görmesini engellemeye çalıştık."

Önümüzdeki gün yine İslami İnanç Akademisi yöneticileri tarafından bu sefer yetişkinlere hitap edecek şekilde eğitimler ve etkinlikler yapılacak. Bu etkinlikler ara ara olmak üzere 16 Mayıs'a kadar sürecek.

CBS'in haberine göre İslami İlimler Akademisi eğitimler sayesinde Ramazan Ayında oruç tutan Müslümanlara bir nebze de olsa rahatlık sağlanacağını düşünüyor. Eğitimlerin ilk amacı toplumdaki İslam algısını düzeltmek ve ön yargıları engellemek. İslami İlimler Akademisi'ne göre bu ön yargılar bilgisizlikten kaynaklanıyor.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.