Görme yetisini kaybeden İsmet dede şifa buldu

Görme yetisini kaybeden İsmet dede şifa buldu

2 yıl önce görme yetisini kaybeden İsmet dede ameliyatla eski günlerine kavuştu.

A+A-

2 yıl önce kaybettiği görme yetisini Gaziantep Mirkelam Tıp Merkezi’nde geçirdiği başarılı ameliyat sonrası yeniden kavuşan İsmet Karakurt, mutluluğunu eşiyle el ele yürüyerek yaşadı.

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Sendek köyünde yaşayan İsmet Karakurt (65), iki yıl önce gözlerinde görme sorunu başlayınca gittiği tıp merkezinde katarakt ameliyatı oldu. Başarısız geçen ameliyatın ardından görme yeteneğini kaybeden Karakurt için zorlu günler başladı. Günlük yaşamını eşinin desteğiyle zorlukla sürdüren Karakurt, tavsiye üzerine Gaziantep’te faaliyet gösteren Mirkelam Tıp Merkezi’ne müracaat etti.

Yapılan muayene ve kontrollerin sonrasında Göz Hekimi Opr. Dr. Hüseyin Mirkelam tarafından ameliyat edilip gün ışığına yeniden kavuşan İsmet Karakurt, dünyaya yeniden geldiğini ifade ederek, “Rabbim kimseleri karanlıkta bırakmasın. İki yıl önce gözlerime bir tıp merkezinde katarakt teşhisi kondu ve bir gözden ameliyat oldum. Başarısız geçen ameliyat sonrası doktora gidip diğer gözümü ameliyat ettirmekten korktum ve iki yıl boyunca kabus gibi bir dönem yaşadım. Daha sonra Dr. Hüseyin Mirkelam’ın ismini duydum. Araştırdım, mesleğinde çok iyi bir doktor olduğunu öğrendim. Gaziantep’e gelerek Mirkelam Tıp Merkezinde Dr. Hüseyin Mirkelam’a ameliyat oldum. Allah'a çok şükür yeniden görmeye başladım. Eskisi gibi hayatımı sürdürmeye başladım. Dr. Hüseyin Mirkelam ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

Eşiyle birlikte Dr. Hüseyin Mirkelam’a teşekkür ziyaretinde bulunan İsmet Karakurt, yeniden görme sevincini eşiyle el ele tutuşup yürüyerek yaşadı. Hastanın başarılı bir ameliyat sonrası yeniden görmeye başlamasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Dr. Hüseyin Mirkelam, ziyaretine gelen İsmet Karakurt ve eşiyle uzun uzun sohbet etti.

İHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.