Fagr Eladly, Risale Akademi sempozyumuna katılmıştı

Fagr Eladly, Risale Akademi sempozyumuna katılmıştı

Geçtiğimiz günlerde Almanya'da, 'Katil' Sisi diye bağıran gazeteci Fagr Eladly, Risale Akademi'nin düzenlediği sempozyuma katılmıştı

A+A-

Ömer Çelebi'nin haberi
RİSALEHABER

Almanya'da resmi temaslarda bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile düzenlediği ortak basın toplantısı sonrasında protesto eden gazeteci Fagr Eladly, 'Lemaat ekseninde İslamofobya Sempozyumu'nda "İslamofobyanın psikodinamikleri" tebliğini sunmak için İstanbul'da misafirimiz olmuştu...

fagr-eladly.jpg

AA'nın haberine göre Almanya'nın Mainz şehrinde tıp okuduğunu ve aynı zamanda bir radyoda asistan gazetecilik yaptığını söyleyen Eladly, Mısır'da haksızlığa uğrayan insanların sesi olmak istediği için protesto eyleminde bulunduğunu vurguladı.

Eladly, "Amacım Mısır'da zulme uğrayan insanların yanında olduğumuzu göstermek. Mısır'da hukuk yok, özgürlük yok. Bu protestoyu yaptım, çünkü hukuk istiyoruz, özgürlük istiyoruz" şeklinde konuştu.

sisi_1.jpg

Protesto anını anlattı

Eladly, gerçekleştirmiş olduğu eylem esnasında başına gelenleri ise şu şekilde anlattı:

"Basın toplantısına gittim ve bayan Merkel'e bir soru sormak istediğimi söyledim. 'Çok uzak bir yerden size bir soru sormak için geldim' dedim. Merkel bana 'burada uyulması gereken bir soru sorma düzeni olduğunu' söyledi. Ben mikrofonu alıp sorumu sormaya çalıştım ama bana mikrofonu vermediler. Dört adet soru sorulduktan sonra bana 'başka soru sorulmayacağını' söylediler. Ben de bunun üzerine Sisi'nin yüzüne karşı 'O bir katil, o bir katil, o bir katil' şeklinde bağırdım. Sonrasında beni yakaladılar. Tahmin ediyorum bir polis memuruydu. Merkel'e 'bana yardım et, beni zorla tutuyorlar' şeklinde bağırdım. Hatırladığım tek şey Rabia işareti yaptığım, onun bir katil olduğu şeklinde ve 'askeri darbeyi engellemeliyiz' şeklinde bağırmamdır."

Almanya Başbakanı Angela Merkel'i de eleştiren Eladly, "Merkel dünyadaki herkese karşı Almanya'daki kanunlarımız nasılsa ona göre hareket etmeli. Sisi'nin desteklenmesi ahlaki olarak kabul edilemez. Çünkü o demokratik bir lider değil. O hukuk egemenliğini reddetti ve Mısır'daki demokrasiyi katletti." diye konuştu.

Haksızlığın ve zalimin karşısında dimdik duran Fagr Eladly ile gurur duyuyoruz...

İşte Fagr Eladly'nin 2012'de sunduğu İslamofobya tebliği:

170719.jpg

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum