Eskişehir Devlet Hastanesi'ne 1 ayda 120 bin başvuru

Eskişehir Devlet Hastanesi'ne 1 ayda 120 bin başvuru

30 Ekim'de açılan Eskişehir Devlet Hastanesi hemen ilk ayında şifa merkezi olmaya aday hale geldi. Hastaneye ilk ayında 120 bin kişi başvurdu.

27 Ekim'de hizmete giren Eskişehir Şehir Hastanesi'nde poliklinik hizmeti 30 Ekim'de başladı. 

29 günde 120 bin hasta başvurdu 

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, yaptığı yazılı açıklamada, çok uzun yıllar tüm bölge halkına ülkenin yüz akı olacak şekilde hizmet verecek hastaneye 29 günlük süreçte 40 bini acil olmak üzere 120 bin hastanın başvurduğunu söyledi.

Bilge, şunları kaydetti:

"Bu hastalardan 3 bin 595'i yatarak tedavi görmüştür. Tüm tanı ve tedavi sürecinde hastalara tam teşekküllü hizmet vermek adına kamu personelimiz olan teknikerlerin kontrolü ve denetimi altında, laboratuvar ve görüntüleme hizmetleri zarar vermeden en üst düzey kalitede sağlanmış olup, yaklaşık 310 bin kan tahlili ve 31 bin 500 görüntüleme tekniği uygulanmıştır. 415 bebek sağlıklı bir şekilde Eskişehir Şehir Hastanesi'nde gözlerini açmıştır. 4 bin 165 fizyoterapi seansı fizik tedavi amacıyla hastanemize başvuran hastalarımıza uygulanmıştır."

622 hastanın tedavisi devam ediyor

Toplam 330 bin metrekare yüz ölçüme sahip hastanede 160 anjiyo ve 4 bypass operasyonu yapıldı. 

15 seans radyoterapi ve 410 doz kemoterapi uygulandı, yaklaşık 100 hastaya da girişimsel radyoloji eşliğinde işlem yapıldı. 39 hastaya nükleer tıp görüntüleme tekniği başarı ile uygulandı. An itibarıyla hastanede 115'i yoğun bakımda, 507'si servislerde olmak üzere 622 hasta yatarak tedavi görmeye devam ediyor.

Kaynak: AA 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum