1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Unutkan yolculara İETT’den kolaylık
Unutkan yolculara İETT’den kolaylık

Unutkan yolculara İETT’den kolaylık

İETT otobüslerinde ve araçlarında unutulan eşyalar bulunmuş eşya deposunda sahiplerini bekliyor. Araçlarda eşya unutan yolcular ne yapmalı?

A+A-

İETT yetkililerine teslim edilen kayıp eşyalar, kayıt altına alınarak bir yıl süreyle sahiplerini bekliyor. Bulunan eşyalar arasında akordeondan bisiklete, araç plakasından akupunktur setine kadar birçok ilginç eşya var. Sahibi çıkmayan kayıp eşyalar yılın belli dönemlerinde oluşturulan komisyon tarafından açık arttırmayla satışa sunuluyor.

Bulunmuş eşya ile ilgili başvuranlara eşyanın nitelikleri, kaybolduğu tarih, yer ve saat gibi tanımlayıcı bilgiler sorularak iadesi yapılıyor. Kıyafet, ayakkabı gibi yeni eşyalar ise bir yılın sonunda Kızılay’a bağışlanıyor. Kullanılmış giysi ya da gıda gibi bozulma ihtimali olanlar ise imha ediliyor.
Dayanıklı, kullanılabilecek ve kıymetli eşya, bulunduğu andan itibaren bir yıl saklanıp, bir yılsonundan komisyon nezaretinde değerlendirmeleri yapıldıktan sonra açık arttırma ihale usulü ile satışa sunuluyor.
Yolcu eşyasını bulmak için ne yapmalı?
Otobüslerde unutulan ve duyarlı vatandaşlarca fark edilerek şoförlere veya hat amirliklerine teslim edilen eşyalar, İETT'nin Karaköy'de bulunan kayıp eşya bürosunda muhafaza altına alınıyor.
Eşyasını unutan yolcular www.iett.gov.tr adresinden sorgulama yaparak ya da bizzat İETT’ye gelerek kaybettikleri eşyalara ulaşabiliyor. 

Haber7 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.