Ukrayna’da Said Nursi sınıfı açıldı

Ukrayna’da Said Nursi sınıfı açıldı

20 kişilik olarak hazırlanan Said Nursî sınıfına üç farklı üniversiteden 50 öğrenci kayıt yaptırdı

A+A-

İstanbul İlim ve Kültür Vakfının destekleriyle Ukrayna Pereyaslav Üniversitesinde açılan Said Nursî sınıfı, yoğun katılımla öğrencilerine kapılarını açtı. Sınıfın 23 Nisan Pazartesi günü yapılan ilk dersinde “Said Nursî kimdir? Risale-i Nur nedir?” sorularına cevap verildi.

Pereyaslav Üniversitesinde geçtiğimiz Kasım ayında açılışı yapılan ve 20 kişilik olarak hazırlanan Said Nursî sınıfına üç farklı üniversiteden 50 öğrenci kayıt yaptırdı. Katılımın fazla olmasından dolayı ders, daha büyük bir sınıfta gerçekleşti. İlk dersi İstanbul İlim ve Kültür Vakfından Dr. Hakan Gülerce ile Dr. Osman Yapar yaptılar.

Derse katılan öğrencilere Ukrayna dilinde Said Nursî’nin Tarihçe-i Hayat ve Asâ-yı Musa kitapları verildi ve bu kitaplardaki bazı bölümler ile ilgili ödevler hazırlamaları istendi. Bu ödev ve araştırma ile ilgili çok heyecanlı olduklarını dile getiren öğrenciler, ilk olarak Ayetü’l-Kübra risalesini okuyacaklar ve bu risale hakkında iki sayfalık bir yazı yazacaklar. Dört hafta devam edecek olan ve çeşitli ödev ve araştırmalarla desteklenecek olan programa katılan öğrenciler, Risale-i Nur üzerine yapacakları çalışmaları ve tezleri hakkında öğretmenlerinden destek de alabilecekler.

Barla Platformu-Beyza Nur

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
7 Yorum