Tokyo Camii’nde her ay 8 Japon Müslüman oluyor

Tokyo Camii’nde her ay 8 Japon Müslüman oluyor

Japon Mühendis Ryo Ishii, Tokyo Camii’nde düzenlenen ihtida töreni ile Müslüman oldu

Tokyo’da yaşayan Japon Mühendis Ryo Ishii, Müslüman arkadaşlarının yaşantılarından etkilenerek İslamiyet’i seçti. 

Ryo Ishii; “hiçbir inancı benimsemediğini, birçok Budist, Şinto, Hıristiyan ve Müslüman arkadaşlarının olduğunu, Müslüman arkadaşlarının yaşantılarından, birbirlerine olan bağlılıklarından çok etkilendiğini ve İslamiyet’i araştırmaya başladığını” ifade etti.

Araştırmaları neticesinde Müslüman olmaya karar verdiğini, sonrasında ise Tokyo Camii’ne başvurarak Kelime-i Şehadet getirmek istediğini söyledi.

İhtida töreninde Tokyo Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Muhammet Rıfat Çınar, Al-İmran Suresi’nin 8 ve 9. ayetlerini tilavet etti.

Okunan ayet-i kerimelerin mealinin paylaşılmasının ardından, İslam’ın iman ve ibadet esasları hakkında Ishii’ye bilgi veren Çınar, her zaman kendisine yardım etmeye hazır olduklarını belirtti.

Şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getirdikten sonra yapılan duanın ardından Ryo Ishii’ye Diyanet İşleri Başkanlığının Japonca’ya tercüme edilen Kur'an-ı Kerim Meali, İtikat, İbadet, Ahlak ve Hz. Muhammed’in (asm) Hayatı adlı kitaplar hediye edildi.

Tören, Japon Mühendis Ryo Ishii’ye “İhtida Belgesi” takdimi ile son buldu.

Her ay 7-8 Japon vatandaş Müslüman oluyor

Tokyo Camii İmam Hatibi Muhammet Rıfat Çınar, “Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Tokyo Camii’nde her ay 7-8 Japon vatandaşının Müslüman olduğuna şahit olduklarını, İslam ile müşerref olan bu insanlara Diyanet İşleri Başkanlığının Japoncaya tercüme edilen yayınlarını hediye ettiklerini ve ‘Mühtediler Sınıfı’ olarak cumartesi günleri talep edenlere Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersi verdiklerini, Tokyo Camii’nin açıldığı 2000 yılından bu yana binin üzerinde Japon vatandaşının Müslüman olduğunu” söyledi.

Diyanet Haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.