"Teravihte Gülen Çocuklar" kitap oldu

"Teravihte Gülen Çocuklar" kitap oldu

Şair Mahmut Bıyıklı'nın kaleme aldığı ''Teravihte Gülen Çocuklar'' isimli şiir kitabı okuyucuyla buluştu.

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Başkanı, Şair Mahmut Bıyıklı'nın kaleme aldığı "Teravihte Gülen Çocuklar'' kitabı okuyucuyla buluştu. 

Çocuk Kitaplığı'ndan yayınlanan ve ramazan kültürünün çocuklara sevdirilmesi ve benimsetilmesini amaçlayan kitapla ilgili AA muhabirine açıklama yapan Bıyıklı, ramazan ayında çocukların camiyle tanışmasında ve köklü değerleri öğrenmesinde teravih namazının önemli bir payı olduğunu belirtti.

Bıyıklı, 41 şiirin yer aldığı kitaba ilişkin, şunları söyledi:

"Ramazan heyecanının başlamasıyla birlikte çocuklarımız da büyük bir coşkuyla camilere akın ediyor. Son yıllarda özellikle Diyanet mensuplarının bu konuda titiz davranmasıyla, yavrularımız camiyle ve cemaatle yakın irtibat kuruyor. Hayal dünyasına güzel hatıralar bırakan namazlara eşlik ediyorlar, ama maalesef geçmişte olduğu gibi bugün de çocuklarımızın hafif gülümsemelerinden ve küçük hareketlenmelerinden rahatsız olan büyükler ya onları dışarı gönderiyor ya da sert bakışlarla camiden uzaklaştırıyor. Bu konuda Diyanet daha aktif rol almalı. Çocuklarımıza camilerimizde açılan sevgi alanı genişletilmeli ve büyükler bu konuda bilinçlendirilmelidir."

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.