1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tekamül Medresesi'nde 122 hocaya icazet verildi
Tekamül Medresesi'nde 122 hocaya icazet verildi

Tekamül Medresesi'nde 122 hocaya icazet verildi

Mahmut Efendi Tekamül Medresesi'ndeki dini ilimlerini başarıyla tamamlayan 122 hoca, törenle icazetlerini aldı. Fatih Camisi'nde düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de katıldı.

A+A-

Hamdi Koçoğlu'nun haberi:
 
2013- 2014 eğitim döneminde Mahmut Efendi Tekamül Medresesi'ndeki Kuran'ı Kerim eğitimlerini başarıyla tamamlayan 122 hoca Fatih Caminde düzenlenen törenle icazetlerini aldı. Törene, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan sorumlu Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kemal Efendi Vakıf Başkanı Kemal Hoca, İsmailağa İlim ve Hizmet Vakfı Başkanı Celal Erzincanoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALLAH DEVAMINI GETİRSİN

Mahmut Eren Hoca'nın sohbetiyle başlayan programda, öğle namazına takiben Abdülmecid Altaş Hoca tarafından aşır okundu.

Fatih Cami'nde düzenlenen icazet programına katılan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, 'Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğrenen ve öğretendir' hadisi şerifini hatırlatarak, icazet alan hocaların görevlerinin kutsal olduğunu belirtti. İşler: 'Kuran-ı Kerim öğrenen ve öğreten insanların İslam âleminde çok kıymetli yerleri vardır. İcazet alan kardeşlerimiz kıymetli Kuran öğretme hizmetini yapacaklar. Allah bu hizmetlerin devamını getirsin' diye konuştu.

İcazet merasiminde katılan İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, 'kıymetli alimler yetiştiren güzide müesseler' şeklinde tabir ettiği ilim yuvaları için dua etti.

ALİME AHLAK LAZIMDIR

Müftü Yaran, 'İlimsiz bir fetva, görüş beyan etmek mümkün değildir. Fakat bundan da önce ahlak her alime, her Müslümana lazımdır. Ahlaklı Müslümanlar yetiştirme yolunda ilerlemeliyiz. Rabbim muvaffak etsin' şeklinde konuştu. Törende konuşan İsmailağa İlim ve Hizmet Vakfı Başkanı Celal Erzincanoğlu, Mahmut Efendi'nin ektiği hizmet tohumlarının hızla yeşerdiğini söyledi. Erzincanoğlu, 'Merasime katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Hizmetler süratle artmaktadır. İlim yolunda gayretlerimiz devam edecektir. Rabbim icazet alan kardeşlerimizi muvaffak eylesin' diye konuştu.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.