Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde Said Nursi konferansı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde Said Nursi konferansı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde imam hatip lise okulu tarafından 'Vefa Günleri Öncü Şahsiyetler Bediüzzaman Said Nursi' konulu konferans düzenlendi

Hilvan İmam Hatip Lise Okulu tarafından “Vefa Günleri Öncü Şahsiyetler Bediüzzaman Said-i Nursi” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Okutman Kadir Alperen katıldı. Saat 11.00 da başlayan konferansa okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Okutman Kadir Alperen konferansta yaptığı konuşmada, Bediüzzaman’ın günümüzde ki sorunlara ışık tuttuğunu, gerek iç sorun ve gerekse de dış sorunlar ile ilgili çözüm önerilerinin olduğunu söyledi.

Alperen, 'Üstad Bediüzzaman fenni ve dini ilimlere çok önem vermiştir. İçimizde ki ve dışımızdaki sorunlara çare bulmamız için Üstad’ın bize göstermiş olduğu yolu takip edip uygulayarak sorunların üstesinden gelebiliriz. ” dedi.

Konferans Okul Müdürü Ahmet Aslan’ın Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Okutman Kadir Alperen’e verdiği plaket ile sona erdi. 

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.