1. HABERLER

  2. BEDİÜZZAMAN

  3. Said Nursi'nin verdiği üç büyük müjde gerçekleşiyor
Said Nursi'nin verdiği üç büyük müjde gerçekleşiyor

Said Nursi'nin verdiği üç büyük müjde gerçekleşiyor

Prof. Ahmet Akgündüz, karamsar bir havanın olduğu bugünlerde o müjdeleri tek tek açıkladı

A+A-

İbrahim Mert'in haberi:

RİSALEHABER-Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, karamsar bir havanın olduğu bugünlerde Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin Hadis-i Şeriflere dayanarak verdiği üç müjdeyi hatırlattı. 

Uzay Tv'de konuşan Akgündüz, Irak ve Suriye'de olanlara üzüldüğünü ancak bunun İslam kardeşliğini güçlendirdiğini İttihad-ı İslam'ın doğum sancısını olduğunu vurguladı.

İslam aleminde üç parlak dönem gelecek

Akgündüz'ün sözleri şöyle: 

"Bediüzzaman Said Nursi diyor ki İslam aleminde üç parlak dönem gelecek. Birisi Darwin nazeriyecileri dahil "İslamiyet ve dinler sönecek" diyen 20. yüzyılın başındaki ahlaksız profesörler ve filozoflara Allah tokat vurdu. İslamiyet yayılıyor. 

İttihad-ı İslam'ın doğum sancıları

İkincisi 1946'da diyor ki, "40-50 tane Müslüman devlet doğacak." Bunu 1911'de verdiği Hutbe-i Şamiye'de de söylüyor. 

Üçüncü parlak dönem "bu 40-50 tane bağımsız devlet Müslümanların asıl büyük bayramının mukaddimesidir" diyor. Asıl büyük bayram "Cemahir-i Müttefika-i İslamiye" yani Birleşik İslam Devletleri. Şu anda Irak ve Suriye'deki sıkıntılar Kur'an'a yemin ederim ki biz bir milyon şehit verseydik bu neticeyi elde edemezdik. İslam kardeşliğini güçlendiriyor ve neticede İslam aleminin ittifakının, İttihad-ı İslam'ın doğum sancılarıdır. Orada olanlara, zulümlere üzülüyor, kahroluyor, ağlıyorum ama oradan göç eden kardeşlerime de "Ümitvar olunuz şı istikbal inkılabatı içinde en yüksek gür seda İslam'ın sedası olacak." diyorum.

10 tane hadisin ifadesine göre, Bediüzzaman'ın da yine ifadesine göre İslam aleminin lideri de Türkiye olacak.