Öğrencilere ait Kur'an-ı Kerim'in arasından çıkan 400 Euro ve not duygulandırdı

Öğrencilere ait Kur'an-ı Kerim'in arasından çıkan 400 Euro ve not duygulandırdı

Günler sonra ortaya çıkan paranın ve notun sahibi görenleri duygulandırdı...

A+A-

Yurt dışından gelip, koronavirüs nedeniyle Kütahya'daki öğrenci yurdunda 14 gün boyunca karantinada kalan bir kişi, odalarında kaldığı öğrenciler için Kur'an-ı Kerim'in arasına 400 euro para bıraktı. Bir de not bırakan vefalı vatandaş, "Odanızda 14 gün boyunca misafiriniz oldum. Eksik olmayın, dördünüz aranızda paylaşın. Lütfen kabul edin. Hakkınızı helal edin" yazdı.

Korona virüs salgını nedeniyle nisan ayında yurt dışından uçakla Kütahya’ya getirilen bir vatandaş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yesevi Yurduna yerleştirilip karantinaya alınmıştı. 14 günlük karantina sürecinde burada kalan vatandaş, odanın gerçek sahibi olan öğrencilere verilmek üzere 400 Euro bıraktı.

kuran-not-detay.jpg

Paraları Kur’an-ı Kerim arasına bırakan vatandaş, öğrencilere hitaben de bir mektup bıraktı ve yurttan ayrıldı. İsmini belirtmeyen vatandaş mektubunda, "Odanızda 14 gün boyunca misafiriniz oldum. Eksik olmayın, dördünüz aranızda paylaşın. Lütfen kabul edin. Hakkınızı helal edin" yazdı.

Öğrenciler parayı görünce şoke oldu
Konunun üzerinden aylar geçti ve odanın gerçek sahipleri olan öğrenciler yeniden odalarına yerleşti. Öğrenci Medine Nur Sevinç, eşyalarını topladıktan sonra odayı boşalttı ve oda anahtarı ile Kur’an’ı yurt temizlik görevlisi Gülcan Kaymak’a teslim etti.

Odanın temizliği ile görevli personel Gülcan Kaymak, Kur’an-ı Kerim da bakan görevli, içinde 8 tane 50 Euro para ve mektubu gördü. Paralar ve mektubun tutanakla imza altına alındığı belirtildi.

iha

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.