Nüfus Müdürlüğü 1545 memur alımı şartları nelerdir? (2017)

Nüfus Müdürlüğü 1545 memur alımı şartları nelerdir? (2017)

2017 memur alım ilanları gelmeye devam ederken İçişleri Bakanlığı yayımladığı duyuru ile Türkiye'nin çeşitli illerindeki Nüfus Müdürlüklerine 1545 personel alınacak. Peki Nüfus Müdürlüğü memur alımı şartları neler? İşte başvuru tarihi ve tüm detayları

18 Mayıs perşembe günü itibariyle İçişleri bakanlığı resmi sitesinden nüfus müdürlükleri bünyesinde çalışmak üzere personel alımı ilanı yayınladı. Günlerdir bu ilanı bekleyen binlerce kişi başvuru detaylarını merakla bekliyor.

Nüfus Müdürlüğü 1545 personel alacağını duyurmasının ardından başvuru şartlarıda şekillendi. Peki nüfus müdürlüğü büro personeli ilanına kimler başvurabilir? KPSS şartı aranıyor mu? 2017 Nüfus Müdürlüğü memur alımına lise mezunları başvurabilecek mi? İşte memur alım ilanı ile ilgili tüm soruların yanıtı.

Başvuru şartları neler? Nasıl yapılır?

En az önlisans mezunu, 35 yaşı doldurmamış, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış tüm herkes Nüfus Müdürlüğü personel alım başvurularını yapabilir.

Verilen bilgilere göre internetteki iş talep formu ile, posta yoluyla veya bizzat başvuru olmak üzere üç şekilde başvuru yapılacak.

Başvuru sonrası sözlü mülakat yapılacak!

Büro personeli kadroları için başvuru yapacak adaylar KPSS puanlarına göre dizilecekler en yüksek puanlı adaylardan başlamak üzere kadro kontenjanlarının 4 katı kadar kişi sözlü mülakata çağrılacak. Sözlü mülakatta adayalara genel yetenek, genel kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi gibi konularda sorular yöneltilecek.

Bakanlığın yayımladığı ilanın detaylarına göre sözleşmeli personel (büro) brüt 2158 TL maaş alacak.


Haber 7

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.