Müftü, 'koronavirüs'le Allah'ı ve ahireti inkar edenleri tuş etti

Müftü, 'koronavirüs'le Allah'ı ve ahireti inkar edenleri tuş etti

Hutbeye çıkan İl Müftü Yardımcısı, "Bu virüsü ben Allah'tan bir nimet olarak görüyorum" dedi ve ekledi

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan tarihi Ulu Camii'nde Cuma namazında hutbe veren İl Müftü Yardımcısı Nihat Koç, koronavirüs ile ilgili temizlik konusunda vatandaşlara uyarıda bulunarak, beş vakit namaz ve abdestin önemine dikkat çekti. Koç devam eden hutbesinde "Bu virüsü ben Allah'tan bir nimet olarak görüyorum ve bununla mücadele etmenin en etkili yolu temizlik" diyerek dikkatleri temizliğin önemine çekti.

Hani diyorlar ya gözümle görmediğime inanmam

Bir virüsle dünya devletlerinin mücadele etmeye çalıştığının altını çizen Koç, "O küçücük gözle görünmeyen virüs, birçok insanın peşinden koştuğu görüşü, ideolojiyi, düşünceyi yerle bir etti. Hani diyorlar ya gözümle görmediğime inanmam. Mademki görmediğin şeye inanmazsın, bu virüse niye inanırsın. Söz konusu Allah olunca, söz konusu İslam dini olunca, söz konusu ahiret hayatı olunca bu daha mı zordur. Görmediğime inanmam diyen bütün düşünceleri, ideolojilerellerinde patlamış oldu. Bu virüsü ben Allah'tan bir nimet olarak görüyorum ve bu virüsle mücadele etmenin en etkili yolu, temizlik olduğunu bize anlatıyor. İlacı bulunana kadar temizliğe dikkat edin. Günde en az 5 defa ellerinizi yıkayın. Diş ve ağız temizliğine dikkat edin" diye konuştu.

Rabbimin peygamberi zaten bunu bize öğretmiş

Hz. Muhammed'in (asm) yemeklerden önce ve sonra mutlaka ellerini yıkadığını aktaran Koç, "Elhamdülillah, Rabbimin peygamberi zaten bunu bize öğretmiş. Bundan bin 400 sene önce henüz daha hijyenin ne olduğu bilinmeden, yemekten önce ellerinizi yıkarsanız sağlıklı olursunuz, yemekten sonra ellerinizi yıkarsanız yediğiniz yemeğin bereketini görürsünüz diyen bir peygamberin ümmetiyiz, elhamdülillah bugün en hafif hasarla atlatırız" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.