Memur alımı yapılacak mı? Başbakan'dan umut kıran açıklamalar...

Memur alımı yapılacak mı? Başbakan'dan umut kıran açıklamalar...

15 Temmuz sonrası gerçekleşen ihraçlar ile devlette memur olarak çalışmak isteyenler için umutlar yükselmişti. Bu sene düzenlenen KPSS'lere de yoğun ilgi var. Fakat gelen farklı açıklamalar insanların kafasını karıştırıyor. Peki Başbakan bu konud ne dedi?

A+A-

15 Temmuz'da FETÖ'cülerin gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin sonrasında Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan pek çok FETÖ örgütü üyesi ve ilişkisi bulunan kişiler memuriyetten atılmıştı. Devlette memur olmak amacı ile çalışanlar ise KPSS sınavlarına ve KPSS Şartsız memur alımı kadrolarına yoğun ilgi göstererek bu açık için başvuruda bulunmuşlardı. Fakat art arda gelen açıklamalar memur adaylarının kafasını karıştırıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun;" Artık devlete memur alımlarda cimri davranacağız" sözleri ile kırılan memurların umudu, Naci Ağbal'ın; "2017'de yoğun memur alımı olacak" sözleri ile canlansa da sonrasında gelen açıklamalar ile kafalar iyice karışmıştı.

Konu ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan da açıklama geldi.

Devlette bütün alanlarda güvenlik haricinde alımlar doldu.

"Devlette çalışmayanlar işsiz olduğunu düşünüyor. Bu anlayışı terk etmeliyiz. Devlet daha fazla istihdam ederse işler yavaşlıyor devletin yükü artıyor bu nedenle devletin dışındaki alanlara yatırımlara hız vermemiz gerekiyor. Doğu ve Güneydoğu'ya cazibe merkezleri oluşturduk. Bunlar belirlendi, binlerce gence iş sağlamış olacağız. İstihdam sorunu gerçek ekonomiyi yatırım ile çözeceğiz"

diyen Başbakan'ın bu sözleri devlette memur olarak çalışmak isteyen pek çok kişinin ümidini biraz daha kırdı. Fakat memur alımlarının ne yönde olacağı henüz belirsiz. Kesin çıkan bir karar olmadıkça ümitleri tüketmemekte fayda var.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.