1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meclis personeli, Gazi'den yararlanacak
Meclis personeli, Gazi'den yararlanacak

Meclis personeli, Gazi'den yararlanacak

TBMM ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında, Meclis personelinin Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sağlık hizmetlerinden yararlanmasına ilişkin protokol imzalandı.

A+A-

TBMM'deki imza töreninde konuşan TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, Meclis'in, Rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber'in de katkılarıyla Gazi Üniversitesi ile önemli işler yaptığını belirtti.
Milletvekillerinin Gazi Üniversitesi Hastanesi'nden yararlanması konusunda daha önce protokol imzaladıklarını anımsatan Neziroğlu, "Üniversitelerle yapılan bu tür işbirlikleri, ümit ediyorum model olur. Sağlık alanında bir protokol için tekrar bir arada bulunuyoruz. Bunu başka alanlara da yayacağız. Bu konuda hem Meclis hem Gazi Üniversitesi istekli. Hukuk, siyaset bilimi, yasama, uluslararası ilişkiler, sanat tarihi, iletişim gibi farklı alanlarda da Gazi Üniversitesi ile güzel projelere imza atacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Neziroğlu, bugün ilk defa, belki kamuda da ilk defa; bir kurum ile üniversite arasında personele yönelik sağlıkla ilgili protokol imzalandığını belirterek, Meclis personelinin bu protokol çerçevesinde Gazi Üniversitesi'nden sağlık hizmeti alacağını kaydetti. Neziroğlu, her ne kadar Meclis içerisindeki hastaneden yararlanan personelin, bu protokolle daha fazlasını tıp fakültesinden alacağını anlattı.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Büyükberber de Meclis'in milletin güvencesi olduğunu belirterek, "Her ne yapılsa azdır. Meclis çok büyük ve önemli bir kurum. Daha önce milletvekillerine sağlanan imkanın personele de yansıtılması bizim için son derece önemli. Hem maddi hem de manevi anlamda iki tarafın da kazandığı bir anlaşma bu" dedi.

Sadece sağlık alanında değil, akademik konularda da Meclis ile çok ciddi ilişkileri olduğunu vurgulayan Büyükberber, onları geliştirme yönündeki çalışmaların da devam edeceğini söyledi. Büyükberber, "Gazi Üniversitesi de üniversite olarak büyük bir kurum. Pek çok imkanı var, çok değerli akademisyenleri var. Onun, bu milletin emrinde kullanılması zaten kaçınılmaz. Biz, her yönüyle kurumlararası işbirliğini son derece destekliyoruz. Bizim de şu ana kadar, personel düzeyinde yaptığımız ilk anlaşma. İnşallah devamında benzer çalışmalara imza atılır" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.