Manisa Fen Lisesi öğrencilerine Kur'ân meali dağıtıldı

Manisa Fen Lisesi öğrencilerine Kur'ân meali dağıtıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Manisa Fen Lisesi’ne 300 Kur'ânı meali, 60 Hz. Muhammed (SAV)'in ve Hayatı ve 100 ilmihal kitabı bağışlandı.

A+A-

Mustafa Kuşen'in haberi:

Okul yönetimi de kitapları, "Her Öğrencinin Bir Kur'ân'ı Olsun" kampanyası kapsamında ücretsiz dağıttı. Yunus Emre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehtap Şirin, öğrencilerin bilinçlenmesinin çok önemli olduğunu belirterek, kampanyanın hayırlı olmasını diledi. Manisa Fen Lisesi Müdürü Tayif Çekim, Şirin'le birlikte öğrencilere kitapları verdi.

Şube Müdürü Şirin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na teşekkür ederek, “İnsanların bilinçlenmesi çok önemli. Bilinçli birer insan olarak yetişmeleri için bu temel eserlerin herkeste olması çok önemli. İnşallah gençler bunları okur ve bilinçlenir. Okulumuza, böyle bir çalışmayı başlattığı için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi. Müdür Çekim ise bağışın hikayesini şöyle anlattı: “11. sınıflarla birlikte üniversite tanımak amacıyla Ankara’ya gittik. Bilkent’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan çok güzel bir cami vardı. Güzel bir yer olduğu için burayı gezmek istedik. Caminin yanında kitap satılan bir bölüm vardı, oradan kitap almak istedik. Yetkililer, ‘Parayla kitap almayın. Bize resmî bir yazı gönderirseniz, sizlere ücretsiz kitap gönderelim. Okullara ücretsiz kitap gönderiyoruz.’ dedi. Manisa’ya döndükten sonra resmî yazıyı yazıp gönderdik. Her Hristiyanın nasıl bir İncil’i varsa her Müslümanın da bir Kur'ân–ı Kerîm ve meali olsun. Bu kampanyanın hem öğrencilerimize hem de Manisamız'a hayırlı olmasını diliyoruz.”

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.