KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs ve Kredi sonuçları açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

3 Ekim 2016 tarihinde başlayan KYK burs ve kredi başvuru sonuçları heyecanla bekleniyor. Öğrenim hayatlarında devletten para yardımı almak isteyen bir çok öğrenci KYK burs başvuru sonuçlarının sonuçlarını merak ediyor.

A+A-

3 Ekim'de başlayan Kredi ve Yurtlar Kurumunun Burs ve Kredi Başvuruları hız kesmeden devam ediyor. Son başvuru tarihine sadece 2 gün kaldı. 12 Ekim 2016'da bitecek olan Burs başvurularının ardından gözler KYK'nın sitesinde sonuçların açıklanmasında olacak.

Sonuçların açıklanmasının ardından ilk bursların ne zaman yatacağı da bir başka konusu. Kulaktan kulağa dolaşan pek çok söylentiye göre bu sene KYK burs ve kredilerinin ödenmeye başlanması Ocak Ayı'nı bulmayacak. Bu konuda resmi bir açıklama var mı? o da haberimizin içeriğinde yer alıyor.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları ne zaman bitecek?

2016 KYK Burs Başvuruları 12 Ekim 2016'da son bulacak. Henüz Burs başvurusu yapmamış öğrencilerin 2 gün içinde başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

KYK Burs ve Kredi Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar kurumundan henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil. Lakin başvuruların bitmesinin ardından sonuçların 2 hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Burs mu yoksa kredi mi alacağınızı öğrenmek için KYK'nın https://sonuc.kyk.gov.tr/ sitesine girmeniz yeterli olacaktır.

İlk Burs veya Krediler ne zaman yatacak?

KYK, Burs ve Krediler için her sene Ekim Ayı'nda başvuruları aldıktan sonra sonuçları açıklıyor ve ilk burs ve kredileri Ocak ayı'nda öğrencilerin hesabına geçiyor. Bu sene de öyle mi olacak?

Fakat geçtiğimiz haftalarda KYK Genel Müdürü Sinan Aksu yaptığı bir açıklamada Burs ve Kredilerin erken yatacağını söylemişti.

Aksu'nun sözleri ise şu şekilde idi: "Bu sene, ekim ayının ilk haftası öğrencilerimizin burs ve kredi müracaatlarını alacağız. Müracaatların tamamı e-Devlet üzerinden olacak. 11 devlet kurumundan doğrulattıktan sonra da kasım ayı itibarıyla öğrencilerimize burs ve kredi başvurularının neticelerini ileteceğiz."Aksu, üniversite birinci sınıf öğrencilerine bir de müjdesi olduğunu belirterek, "Önceki yıllarda üniversiteye başlayan birinci sınıf öğrencileri müracaatlarını yaparlardı fakat burs ve kredilerini ocak ayı itibarıyla alırlardı. Bu yıl, bu tarihi ekim ayından başlatıyoruz. Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla birinci sınıf öğrencilerine bir müjdemiz var. Ekim, kasım, aralık aylarını da kapsayacak biçimde birinci sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini yapacağız."

Fakat Ekim Ayı'nın ortasına geldiğimiz şu günlerde Ekim Ayı içerisinde burs veya kredi yatabilecek gibi görünmüyor. Bu konuda bir gelişme olursa sizleri bilgilendireceğiz.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.