KYK Burs ve Kredi Sonuçları (2016) açıklandı mı?

KYK Burs ve Kredi Sonuçları (2016) açıklandı mı?

2016 yılında Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerinde okumaya başlamış veya halihazırda okuduğu halde KYK'dan para almamış öğrencilerin başvurduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Burs ve Kredi Sonuçları yayınladı mı? Öğrenciler bekleyiş içinde....

A+A-

2016 yılında 81 ildeki Üniversitelerin 2 yıllık Önlisans veya 4 yıllık Lisans bölümlerinde okumaya hak kazanmış öğrencileri ile, hali hazırda bu bölümlerde okuduğu halde Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun burs veya kredi imkanlarından hiç faydalanmamış olan öğrencilerin başvurduğu 2016 KYK Burs ve Kredi'leri için Başvurular 3 ve 12 Ekim 2016 tarihleri arasında alındı. Öğrenciler başvuruların bitmesinin ardından Üniversite hayatlarında maddi zorluk çekmemek için Burs veya Kredi'lerin açıklanması için heyecanlı durumda. Özellikle şehir dışında okuyanlar burslara veya kredilere fazlasıyla ihtiyaç duyuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Burs Sonuçları Açıklandı mı? Burs ve Kredi Sonuçları ne zaman açıklanacak? gibi sorular sıkça soruluyor.

2016 KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı mı? Ne zaman Açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun 2016 Burs ve Kredi Sonuçları henüz açıklanmadı. 7 Ocak 2017'de alınacak olan ilk Burs ve Kredilerden önce öğrenciler sonuçların açıklanmasını istiyor. 12 Ekim 2016'da biten başvuruların üzerinden 2 Haftadan fazla süre geçmesine rağmen sonuçların ne zaman açıklanacağına dair henüz Resmi bir açıklama gelmiş değil. Fakat sonuçların Kasım Ayı sonu gelmeden açıklanacağına neredeyse kesin diyebiliriz.

Dikey Geçiş Sınavı'nda yerleşen öğrencilerin KYK başvuruları 28 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek. KYK Başvuruları incelemek için DGS öğrencilerinin de başvurularının bitmesini bekliyor olabilir. Bu yüzden süreç Kasım ortasına kadar uzayacak gibi görünüyor. Geçmiş yıllarda da kurum, sonuçları Kasım sonu ile Aralık başı gibi açıklıyordu.

2016-2017 Sezonunda KYK Burs ve Kredi ücretleri Kaç TL olacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Burs ve Kredi Ücretleri her sene olduğu gibi bu sene de biraz zamlanacak. Bu sene burs alabilecek öğrenci kontenjanı 100 bin ile sınırlı. Yani 100 bin öğrenci burs alacak, kalan öğrencilerin hepsi Kredi almaya hak kazanabilecek.

KYK Burs ve Kredi ücretleri ise 2016-2017 için 400 TL olarak belirlendi. Bu miktar bir sene için geçerli olacak. Sonraki sene bu mebla enflasyona göre zamlanacak. Yani öğrenciler Ocak 2017'de 400 TL burs veya kredi alacaklar.

Risalehaber.com

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.