Kutlu Doğum haftasına çelme takmak niyedir, niye?

Kutlu Doğum haftasına çelme takmak niyedir, niye?

Ahmet Taşgetiren, "Diyanet'le bir hesaplaşmanız var da, FETÖ'yü malzeme olarak mı kullanıyorsunuz?" diye sordu

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Kutlu Doğum haftasını FETÖ ilişkilendirerek karşı çıkanları eleştiren Ahmet Taşgetiren, "Diyanet'le bir hesaplaşmanız var da, FETÖ'yü malzeme olarak mı kullanıyorsunuz?" diye sordu.

Star'daki yazısında "Yahu her işimiz bitti de, Kutlu Doğum'u tartışmaya mı sıra geldi?" diye soran Taşgetiren, "Bu günlerin kutlanmasına karşı, dün, Yaşar Büyükanıt e-muhtıra vermeye kalkmış, o günlerdeki Anayasa Mahkemesi de, Kutlu Doğum coşkusunu Ak Parti'nin kapatılma davasında gerekçeler arasında saymıştı. Şimdi ne oluyor da, Türkiye gazetesi böyle bir dosya açma noktasına geliyor? Meram ne meram? Ben asıl onu sorgularım. Cuma-Cumartesi günleri, Bodrum ve İzmir'de Kutlu Doğum programlarına katıldım. Üniversite, lise öğrencileri ve halkla buluştum. Rasulullah'ı, Rasulullah'ı, Rasulullah'ı konuştuk. Burcu burcu bir iklim oldu. Dedim ki öncelikle “Bu bir doğum günü kutlaması değil. 'İyi ki doğdun Muhammed!' programında bir arada değiliz.” Sonra O'nun evrensel önderliği üzerine sohbet ettik" dedi.

Diyanet'in bu sene “Muhammed'ül Emin”'den yola çıkarak, İslam'ın oluşturacağı “Güven toplumu”na dikkat çekmeye çalıştığını, daha önce de Samimiyet, Merhamet, Kardeşlik konularını gündem yaptığını hatırlatan Taşgetiren, "Bunlar İslam'ın “Rahmet toplumu”nun yapı taşları ya da ana sütunları. İslam'ı terörle birlikte anarak insanlığın İslam'a yönelişinin önünü kesmek isteyenlere karşı insanlarımızın zihin dünyasını koruma yönündeki bu çaba kimi neden rahatsız eder ki? Sonra Mevlid-i Nebi ile Kutlu Doğum'u yarıştırmak niye? O da kutlansın o da. Kimsenin başına “Rasulullah'ın doğumunu illa bu günde kutlayacaksın” diye silah dayanmıyor ki. Ben konuşmalarımda “Rasulullah'ın sadece bir günde, bir haftada, doğum gününde kutlanması ve bu işin bir merasime dönüşmesi problem olur, Rasulullah içimizde bütün zamanlarda olmalı, O'nun elinden bütün zamanlarda tutmalıyız diyorum" şeklinde yazdı.

Taşgetiren, yazısını şöyle sürdürdü:

"Bodrum'da, çok farklı liselerden oluşan öğrenci topluluğuna hitap ettim. Önce kendime sordum. Bu çocukların dünyasında bir “Peygamber gündemi” nasıl oluşabilir? Nasıl bir iletişim alanı sağlayabilirim Peygamberleri ile kendileri arasında? İçimdeki duyguları onlara nasıl taşıyabilirim? Kelebeğin kanatları yolunmamalı, dedim. Kedi üzerinde atış talimi yapılmamalı, dedim. Tebessüm sadakadır, gülümseyin, gülümseyin, gülümseyin, dedim. Yolda insanlara eziyet veren şeyi kaldırmak sadakadır, dedim. Trafikte yol hırsızlığı yapılmamalı, dedim. Rahmet Peygamberi”ni anlayıp, rahmet insanları olmalıyız, dedim.

Ben gözlerdeki pırıltıyı gördüm. İyiliği çoğaltmak varken, iyilik kervanına çelme takmak, niyedir, anlamıyorum. Niye? Bir fazla gönülde Peygamber sevgisi parıldamaya başlayacaksa yol kesmek niye? 1989'dan beri devam ediyor Kutlu Doğum programları? Hangi mesaja takıldınız bu süre içinde, onu söylesenize? Belli ki mesajlarla falan alakanız yok. Niye başlattınız bu kötülük kampanyasını?

Diyanet'le bir hesaplaşmanız var da, FETÖ'yü malzeme olarak mı kullanıyorsunuz? Her ne öfke ise o, sizi, insanların Peygamberimize ulaşma yolunu kesmeye mi yöneltiyor? Yazık!

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum
İlgili Haberler