Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri - Silifke

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri - Silifke

Silifke'nin, Keben Mahallesinde düzenlenen "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temalı Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.

Keben Mahalle Camii'nde düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, başkan yardımcısı Ömer Savar, Kaymakamı Şevket Cinbir, Müftü Emin Yüksek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdullah Süngü, Keben Mahallesi Muhtarı Murat Temur ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, İslam anlayışında öfkeye, kine, düşmanlığa, ötekileştirmeye yer olmadığını ifade ederek, "Bu kutlu haftada, Peygamberimizin (sav) aktardığı ilahi mesajlara kulak vermeli, O'nun emanetine ve hatırasına sahip çıkmalı, O'nun çağrısını gür bir sesle dünyaya duyurmalıyız. Peygamberimizin (sav)  hayatının, örnek kişiliğinin, düşünce dünyasının ve yüce dinimizin ahlak ve inanç anlayışının çeşitli etkinliklerle anlatıldığı Doğum Haftası'nın bu yoldaki çabalara önemli katkılar sağlayacağına eminim. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek daha güçlü olmamız gerekiyor. Kutlu Doğum Haftamızın hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Mustafa Turgut ise Kutlu Doğum Haftası'nı vatandaşlarla birlikte kutlayıp, bu çerçevede tertiplenen etkinliklerde yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Turgut, "Bu günlerde bir kez daha, Peygamber efendimizin (sav) dünyaya teşrifinin manevi feyzinden hep birlikte istifade etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Keben Mahallesi sakinlerimizin bir araya gelerek böyle anlamlı bir haftada düzenlediği birlik ve beraberlik etkinliğine katılmaktan büyük mutluluk duydum. Kutlu Doğum Haftamızın hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

İha

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.