'Kur'an'dan ayet çıkarın' diyenlerin üç cehaleti

'Kur'an'dan ayet çıkarın' diyenlerin üç cehaleti

Diyanet İşleri eski başkanı Mehmet Görmez tek tek sıraladı

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Diyanet İşleri eski başkanı Mehmet Görmez, Fransa'da 300 kişinin bir bildiri hazırlayarak Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyenlerin cahil olduklarını söyledi.

Görmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Fransa’da yayınlanan sözde manifestodaki üç cehalet"i şöyle sıraladı:

Birincisi; Ne II. Vatikan konsilinde ne de başka bir belgede Yahudi düşmanlığını çağrıştıran ifadelerin Hristiyan kutsal kitaplarından kaldırılması teklif edilmediği gibi böyle bir çıkarma işlemi de hiçbir zaman yapılmamıştır.

İkinci cehalet: Kur’an-ı Kerim ne Yahudileri ne Hristiyanları ne de inançsızları inancından dolayı öldürülmesini veya cezalandırılmasını emreden bir kitap değildir. İnsanın canı insan olduğu için dokunulmazdır. Bir insanı haksız yere öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.

Üçüncü cehalet: İslam’da kilise ve konsil yoktur. İslam’da dinin otoritesi şahıslar ve kurumlar değildir. Kitabın kendisidir. Hiçbir kimse Kur'an'ın tek bir harfine dahi dokunamaz. Bu Kerim Kitap Allah’ın korumasındadır.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
4 Yorum