KPSS Sonuçları açıklandı mı?

KPSS Sonuçları açıklandı mı?

ÖSYM tarafından 21 ve 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan 2017 KPSS yüzbinlerce memur adayının katılımı ile yapıldı. Sınavın üzerinden geçen 2 hafta sonrasında adaylar 2017 KPSS Sonuçları için heyecanlı. 2017 KPSS Sonuçları açıklandı mı?

KPSS Sonuç Sorgulama ekranı, memur olma hayali ile KPSS Sınavlarına katılan yüzbinlerce kişi için son derece kritik. 21 ve 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde ÖSYM'nin belirlediği sınav merkezlerinde yapılan KPSS, memur olmak isteyenlerin ter döktüğü sınavlar olarak karşımıza çıkıyor. Peki 2017 KPSS Sonuçları açıklandı mı? 2017 KPSS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun olanlar, devlet memurluğu kazanabilmek için her yıl düzenlenen KPSS Lisans ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne giriyor. KPSS Sonuçları devlete memur alımında doğrudan başvuru kılavuzu oluyor. Sınav sonrası KPSS Tercihlerine göre alımlar ve atamalar gerçekleşiyor.

Bu nedenle KPSS Sonuçları son derece kritik öneme sahip. Öğrenciler KPSS Sonuç Sorgulama sayfası ile sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sonuçlara erişim sağlayabiliyor.

2017 KPSS Sonuçları açıklandı mı?

14 Haziran itibari ile KPSS Sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM daha önce yaptığı açıklama ile KPSS Sonuçları'nı 16 Haziran 2017 Cuma günü yayınlayacağını duyurdu.

Adaylar her zaman olduğu gibi sınav sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden ulaşabilecek. T.C. Kimlik Numarası ve Aday işlemleri şifresi, sonuçları öğrenmeniz için yeterli olacaktır. Adaylara online bildirim dışında sonuçlar bildirilmeyecektir.

Risale Haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.