Kozluk Merkez Cami ve Külliye Projesi'nin temel açma töreni yapıldı

Kozluk Merkez Cami ve Külliye Projesi'nin temel açma töreni yapıldı

Batman'ın Kozluk ilçesinde 'Kozluk Merkez Cami ve Külliye Projesi'nin temel açma töreni gerçekleştirildi.

Proje; Müftülük Hizmet Binası, 3 bin kişilik kapasiteye sahip Kozluk Merkez Cami, 150 kişilik Yatılı Kur’an Kursu, 800 kişilik konferans salonu ile kültür merkezi müştemilatlarından oluşuyor.

Yukarı Güneşli Mahallesi’nde düzenlenen temel açma törenine, Kaymakam Osman Bilici’nin yanı sıra İlçe Müftüsü Hasan Serçe, kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; Kaymakam Bilici’nin konuşması, şükür kurbanı kesimi ve duanın okunmasıyla devam etti.

Bilici, temel açma programında; Yukarı Güneşli Mahallesi 209 ada 27 parsel ve 11 bin 784 metrekarelik alan üzerinde, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin özelliklerini bünyesinde barındıracak olan vizyon projenin inşa edileceğini belirtti.

Bilici, "Güzel Kozluk'umuzda yeni bir vizyon projenin daha temellerini açmaktan mutluluk duyduk. Vizyon projenin bir ibadethane-din hizmetleri ile müftülük hizmet binası olmanın ötesinde mimarisiyle, süslemeleriyle, hat ve tezhipleriyle medeniyetimizin farklı özelliklerini yansıtacak bir şaheser olacak. İnşa edileceği bölge itibariyle önemli bir konuma sahip olacak. Projenin bu özellikleriyle ilçemizde çok farklı bir değer ve zenginlik katacaktır." dedi.

Projenin bütün aşamalarında vatandaşların projeye sahip çıkmaları gerektiğini ifade eden Bilici, projenin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program, iş makinelerinin alanda temel açma çalışmalarına başlamasıyla sona erdi.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.