İzmir nur gençlerinin iman hizmeti - FOTO

İzmir nur gençlerinin iman hizmeti - FOTO

Risale-i Nurlardan vecizeler bulunan kitap ayraçlarını bastırıp kitapevleri aracılığıyla dağıtıyorlar

Melih Ünver'in haberi:

RİSALEHABER- Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği İzmir, Bornova’da üniversite talebelerinin bir araya gelerek başlatmış oldukları bir gençlik hareketi. İzmir Küçükpark’ta, İslamiyet hakikatlerini bütün dünyaya olanca güçleriyle haykırmak isteyen gençlerin kurduğu bir dernek.

Daha çok gençlere yönelik tarzı ve aktiviteleri ile ilk yılında binlerce kişiye ulaşıp dernekleşme sürecini tamamlayan gençler, Risale-i Nur’u anlatmak için gençlerin ilgisini çekebilecek bir çok aktiviteyi vesile ediyor. Bediüzzaman'ın sözünü rehber edinmişler; “Vesilenin mahiyetine bakılmaz, neticesine bakılır. Madem neticesi rızâ-i İlâhîdir ve mayası ihlâstır; o küçük değildir, büyüktür.”

Playstation 3 turnuvaları düzenliyor, go-kart yarışları yapıyor ve yat gezileriyle denize açılıyorlar. Çiğköfte partileri organize edip, maklube yapıyorlar… Gençlerin yoğun bulunduğu üniversite yakınındaki camilerde cuma namazı çıkışı tanıtıcı kartvizit ve broşür dağıtmaktan tutun içinde Risale-i Nurlardan vecizeler bulunan kitap ayraçlarını bastırıp kitapevleri aracılığıyla dağıtıyorlar.

Dershanelerinde haftada 10’u geçkin düzenli sohbet tertip ediyorlar. Okuma kampları ve Kur'an kursları düzenliyorlar. Sohbetlerini internetten canlı yayınlıyorlar. Ayrıca sohbetleri “Full HD” kalitesinde kaydedip internette binlerce kişiye ulaştırıyorlar. Facebook gibi sosyal ağlarda sayısı 250 bini geçen sayfalarında bu hakikatleri haykırıyorlar. İnsanların ilgisini çekmek için 6 ayda bir dernek dekorasyonunu yeniliyorlar.

Ders günü her çeşit insanı görmek mümkün salonda. Çeşitli nur meşreplerinden kardeşler, ehl-i tarik kardeşlerimiz, ateisti, deisti, zencisi, küpelisi, uzun saçlısı, dövmelisi... Yeni iman eden bir eski ateist kardeşleri bile olmuş.. Yüzde 95'i gençlerden oluşan bu ders grubunu görmek insana şevk ve gayret veriyor.

Sözler Köşkü'ndeki gençlerin faaliyetlerini daha yakından görmek, sohbetleri takip etmek, derneği tanımak için www.sozlerkosku.com ve http://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir adreslerinden takip edilebilir. Nur talebelerinden kendilerindeki şevkin hiç bitmemesi için dua istiyorlar.. Dua ediyorlar.. Ve Üstadları gibi diyorlar ki “Zaman İslamiyet Fedaisi Olmak Zamanıdır!!”

Fotoğraflar için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.