Hafız Hasan Hoca 112 yaşında vefat etti

Hafız Hasan Hoca 112 yaşında vefat etti

Sakarya’da binlerce hafız ve imam yetiştiren son yüzyılın canlı tanığı Büyükesenceli Hafız Hasan Avni Işık Hoca 112 yaşında hakkın rahmetine kavuştu.

Erenler İlçesinin Büyükesence mahallesinde ikamet eden ömrünü Kur'an hizmeti ve Allah yoluna adayarak birçok talebe yetiştiren Hafız Hasan Hüseyin Hoca hakkın rahmetine kavuştu.  Bir süredir rahatsızlığı sebebi ile hastanede tedavi gören Hafız Hasan Hoca 112 yaşında vefat etti. Binlerce hafız ve imam yetiştiren asırlık çınar Hafız Hasan Hoca bugün Büyükesence Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Büyükesence mezarlığına defnedilecek.

Ömrünü Allah Yoluna Vakfetti

Hafız Hasan Hocayı her fırsatta ziyaret ederek yalnız bırakmayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise Hafız Hasan Hoca’nın vefatı ile ilgili açıklamada bulunarak “Büyükesenceli Hafız Hasan Hocamız bir asır boyunca Büyükesence’de ve Sakarya’nın her yerinde hafız yetiştirerek bu milletin çocuklarına Kur'an öğreterek ve din dersi vererek ömrünü bu yola vakfetmiştir. Ömrünü Kur'an hizmeti ve Allah yoluna adamış, imamlık yaparak birçok talebe yetiştirmiştir. Tarihin canlı şahidi olarak savaşlar görmüş milletin o zamanlarda neler yaşadığına tanıklık etmiştir. Onun hayatına baktığımızda kendini hangi şartlar olursa olsun hizmete adadığını, evlatlarımızı Kur’an ile tanıştırmak için çaba sarf ettiğini görürüz. Biz evlatları olarak ondan razıyız. Gayretlerinden dolayı hepimiz kendisine müteşekkiriz. Sevgili ve saygıdeğer büyüğümüz Hasan Hocamız’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duyduk. Hocamıza Allah'tan Rahmet ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Sakarya24haber

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum