Göçer çocuklara yönelik tedbirler aileleri sevindirdi

Göçer çocuklara yönelik tedbirler aileleri sevindirdi

Başbakan Davutoğlu'nun 64. Hükümet Eylem Planı'nda mevsimlik tarım işçileri ile göçer çocuklarının okullaşmasına yönelik tedbirler alınacağını açıklaması Şanlıurfa'daki göçer aileleri sevindirdi.

A+A-

Şanlıurfa'daki göçer ve mevsimlik tarım işçisi aileler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 64. Hükümet Eylem Planı kapsamında mevsimlik tarım işçileri ile göçer çocuklarının okullaşmasına yönelik tedbirler alınacağı açıklamasını sevinçle karşılandı.

Şanlıurfa Mevsimlik Tarım İşçiler Derneği Başkanı Mehmet Göbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mevsimlik tarım işçilerinin barınma, su, banyo ve çok sayıda sıkıntılarının bulunduğunu hatırlattı.

Özellikle çocuklara dönük sorunları her fırsatta dile getirdiklerini aktaran Göbek, hükümetin bu konuya el atmasının çok yerinde bir karar olduğunu belirtti.

Göbek, hükümetin eylem planı kapsamında mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının okullaşmasına yönelik tedbirler alacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Başbakanımızın bu konuyla ilgilenmesi bizleri çok sevindirdi. Tarım işçilerinin çocukları, sadece 4-5 ay okula gidebiliyordu. Biz zaten her fırsatta bunu dile getiriyorduk. Özellikle çocukların eğitimi için okul çadırları veya seyyar otobüs gibi eğitim modeli uygulanabilir. Bu çocuklarımızın eğitim ve öğretimden uzak kalmaması gerekir. Bizzat Sayın Başbakanımızın konuya el atması, çözüme yönelik önemli bir çalışma. Bunun takipçisi olacağız."

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.