1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GAP çiftçisine gece eğitimi
GAP çiftçisine gece eğitimi

GAP çiftçisine gece eğitimi

3 kurumun yönetici ve personeli haftanın bir akşamı bir köye konuk oluyor.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı taşra teşkilatı yönetici ve personeli, GAP'ın başkenti konumundaki Şanlıurfa'da çiftçilere akşamları eğitim veriyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü (GAP TAEM) yönetici ve personeli, haftanın bir akşamı bir köye konuk oluyor.

Muhtarların köy odalarında organize ettiği toplantıya davet edilen çiftçilere, desteklemeler, araştırma sonuçları, tarım teknikleri ve güncel konular hakkında bilgi veriliyor.
Kurum yetkilileri ve çiftçiler, yaşanılan sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin fikir alış verişinde bulunuyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Özgökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitim faaliyetinin kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştirildiğini söyledi.
Alanında uzman kişilerin tecrübelerini çiftçilerle paylaşma imkanı bulduğunu vurgulayan Özgökçe, toplantıların meyvelerini almaya başladıklarını belirtti.
Akşam toplantılarında sorunları tespit ederek çözüm önerilerini ortaya koymaya çalıştıklarını anlatan Özgökçe, şöyle konuştu:

"Çiftçilerimize, bilmediklerini veya doğru zannettikleri yanlış uygulamaları anlatıyoruz. Üreticilerimiz gündüz tarlada oldukları için eğitim programını akşam yapıyoruz. Katılımdan memnunuz ve çiftçilerimiz aldıkları bilgileri hemen uygulamaya çalışıyor. Çiftçilerimiz yeni bir örneği ve projeyi gördüğünde bunu hayata geçirmeye çalışıyor."
Benzer toplantıları ilçelerde de planladıklarını aktaran Özgökçe, çiftçilere daha faydalı olabilmek için mesai kavramı gözetmediklerini sözlerine ekledi.
GAP TAEM Müdürü İbrahim Halil Çetiner ise eğitimin bölge çiftçisi için büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Toplantıların etkili ve verimli geçtiğine dikkati çeken Çetiner, çiftçilerin bu sayede kendilerini ifade edebilme imkanı bulduğunu kaydetti.
Veteriner Serkan Fuat Kapucuk da çiftçilerin toplantıları ilgiyle takip ettiğini vurguladı.
Çiftçiler ise eğitim sayesinde önemli bilgiler edindiklerini ifade etti.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.