1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. En Fazla Üretim ve Teslimat Linyitte Gerçekleşti
En Fazla Üretim ve Teslimat Linyitte Gerçekleşti

En Fazla Üretim ve Teslimat Linyitte Gerçekleşti

Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada en fazla üretim ve teslimatın linyitte gerçekleştirildiği belirtildi.

A+A-
Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre katı yakıtların 2014 yılı Mayıs ayı toplam satılabilir üretim miktarlarına bakıldığında; taşkömürünün 151 bin 679 ton, linyitin 4 milyon 771 bin 115 ton ve taşkömürü kokunun 389 bin 747 ton, teslimat miktarlarına bakıldığında ise; taşkömürünün 1 milyon 933 bin 266 ton, linyitin 5 milyon 40 bin 765 ton ve taşkömürü kokunun 406 bin 342 ton olarak gerçekleştiği görüldü. Üretilen katı yakıtların teslimatları karşılama oranı ise yüzde 7,8 ile en düşük taşkömüründe gerçekleşti. Bu oran linyitte yüzde 94,7 iken taşkömürü kokunda yüzde 95,9 olarak hesaplandı.
 
Verilere göre katı yakıtların teslimat yerlerine göre dağılımı incelendiğinde ise; taşkömürü teslimatının yüzde 47,7’si termik santrallere, yüzde 27’si kok tesislerine, yüzde 6,4’ü demir-çelik haricindeki sanayiye, linyit teslimatının yüzde 93,8’i termik santrallere, yüzde 4,7’si demir-çelik haricindeki sanayiye yapıldı. Taşkömürü kokunun ise yüzde 98,4’ü demir-çelik sanayine sevk edildi
 
Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.