Dilipak, Said Nursi ile başladı Cehennemüzzümera ile bitirdi

Dilipak, Said Nursi ile başladı Cehennemüzzümera ile bitirdi

Abdurrahman Dilipak, "birileri" dedi ve cehenneme kadar ifadesini kullandı

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Gazeteci Abdurrahman Dilipak, birilerinin kendi cümlelerini farklı şekilde kullanmasını eleştirdi.

Eleştirilerilerinin belli bir kişiye ya da zümreye yönelik olmadığını, suçlulardan önce suçu hedef aldığını belirten Dilipak, örnek olarak Said Nursi'nin ifadesini verdi:

"O suçu kim işliyorsa, o kişi o ölçüde hedefimdedir. O suçlu kendi nefsimse de. Said Nursi’nin, “ey nefsim dinle” diye başlayan ifadeleri de aslında bu anlamda güzel bir örnektir."

“İla cehennemüzzümera” demeye devam edeceğim

Birilerinin, kendi derlediği cümlelerle birtakım kişi ve kurumları öne çıkararak, anlamını daraltmaya çalıştığını ifade eden Dİlipak, Akit'teki yazısında "İla cehennemüzzümera" demeye devam edeceğini söyledi:

"Bizler Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olacağız. “Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırmak ve mazlumlara yardım etmek ister.” Allah’ın tehdit ettiğini ben de tehdit ediyorum, Allah’ın lanetlediğini ben de lanetliyorum. Onun için Allah’ın cehennem ateşi ile korkuttuğu işi yapanlara “İla cehennemüzzümera” demeye devam edeceğim ve tabii Allah’ın rızası yolunda çalışıp da varacağı yer cennet olanları da “İla cennetüzzümera” ile müjdeleyececeğim. 1.sinin varacağı yer ne kadar kötü ve 2.sinin varacağı yer ne kadar güzel bir yer.

McKinsey' çok kızmıştı

Dilipak, McKinsey tartışmalarında çok sert tepki vermiş ve “McKinsey’in FETÖ’den farkı yoktur. ENRON’a danışmanlık yapan bir kirli şirketi Türkiye'ye sokamazsınız. Bunu yapamazsınız. Sokarsanız cehennemin dibine kadar yolunuz var” demişti.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
6 Yorum