Çavuşoğlu: 'Kürt kardeşlerimiz elinin tersiyle bu hainleri itiyor'

Çavuşoğlu: 'Kürt kardeşlerimiz elinin tersiyle bu hainleri itiyor'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu'daki Kürt kardeşlerimiz, şehirlerdeki operasyonlarda olduğu gibi elinin tersiyle bu hainleri itiyor" dedi.

A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu'daki Kürt kardeşlerimiz, şehirlerdeki operasyonlarda olduğu gibi elinin tersiyle bu hainleri itiyor." dedi.

Çavuşoğlu, Serik AK Parti İlçe Teşkilatınca DSİ Park'ta düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, dün Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve telefonla bayramlaştığı Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını iletti.

Huzur için bir bayrama geçirmek, Mekke ve Medine'ye giden hacılardan hayırlı haberler almak istediklerini ifade eden Çavuşoğlu, vatandaşların coşku içerisinde bayramlaştığını belirtti.

Çavuşoğlu, bayrama gölge düşüren tek şeyin PKK terörü olduğunu vurgulayarak, marksist, ateist ideolojiye sahip PKK'lıların, Kürtlerin Van'da bayramı huzur içinde geçirmesini engellemek için bomba patlattığını söyledi.

Bu kalleşlerin Kürtlerin hak ve hukuklarıyla ilgisi olmadığını, onların kendi ajandalarının bulunduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "İnançlı, muhafazakar Kürt kardeşlerimizden nefret ediyorlar. Çünkü onların da kendileri gibi Marksist, Leninist, ateist olmasını istiyorlar. Camilere saldırmalarının da sebebi bu. Ama Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu'daki Kürt kardeşlerimiz, şehirlerdeki operasyonlarda olduğu gibi elinin tersiyle bu hainleri itiyor." diye konuştu.

"Kökünü kazıyacağız"

Çavuşoğlu, Serik'i daha önceki ziyaretlerinde "Bu hainleri yok edeceğiz, şehirlerimizden temizleyeceğiz." dediğini hatırlatarak, tüm şehirlerde temizlediklerini, şimdiyse dağlarındaki inlerinde bularak, oraları da temizlediklerini vurguladı.

"Kökünü kazıyoruz, sonuna kadar da bunların kökünü kazıyacağız. Bu dağlar, bu topraklar 80 milyonundur. Bu vatanın, bu milletindir. Bölücülerin ve hainlerin yeri olamaz." diye konuşan Çavuşoğlu, oralarda Türk bayrağının dalgalanacağını belirtti.

Çavuşoğlu, bu topraklarda vatanını, milletini sevenlerin barınacağını, hainlerin barınamayacağının altını çizerek, şöyle konuştu:

"Sınırın ötesinde birlik ve beraberliğimizi hedef alan, milletimizi hedef alan DAEŞ terör örgütünü de temizliyoruz. Onların da kökünü kazıyacağız. Türkiye'nin düşmanı nerede olursa olsun, onlardan hesap soracağız. Bugüne kadar hesap sorduk, bundan sonra da hesap sormaya devam edeceğiz. 15 Temmuz'da bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu dost da, düşman da gördü. Vatanına, milletine ne kadar bağlı olduğunu, 30 gece Serik Meydanı'nda tüm dünya gördü. O yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum."

Tankların altına uzanmış bir milleti hiçbir gücün yenemeyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, onun lideri Recep Tayyip Erdoğan'a hiçbir gücün boyun eğdiremeyeceğinin ve diz çöktüremeyeceğinin tüm dünyaya bir kere daha gösterildiğini belirtti.

"Mazlumların yüzü daha fazla gülecek"

Çavuşoğlu, dertlerinin huzur, barış, sevgi, mazlumların gözyaşını dindirmek, onlara yardım elini uzatmak olduğunu ifade ederek, bu bayramda da dünyanın her yerindeki mazlumlara vatandaşların, sivil toplum örgütleri, insan hakları kuruluşları ve devletin kurumlarının yardım elini uzattığını söyledi.

Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'ndan önce de Gazze'dekilere gemilerle yardım ulaştırdıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Buraya gelirken Filistin Dışişleri Bakanı kardeşimle görüştüm. O da sizlere selam gönderdi. Hiçbir zaman Filistin ve Gazze'yi yalnız bırakmayacağız. Somali'yi de yalnız bırakmayacağız, evlad-ı Fatihan'ı yalnız bırakmayacağız. Arakan'daki Müslüman kardeşlerimizi de yalnız bırakmayacağız. Gücümüz yettikçe, gücümüz arttıkça ve bu millet büyüdükçe dünya mazlumlarının yüzü daha fazla gülecektir."

Bayramlaşma törenine AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ile partililer katıldı.

 

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.