Bediüzzaman Kur'an lisanı ile Allah'ı anlattı

Bediüzzaman Kur'an lisanı ile Allah'ı anlattı

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ile ilgili yazdığı kitaplarla tanınan Mehmet Akar, Aksaray’da konferans verdi.

A+A-

Efe Dalcı'nın haberi:

Bediüzzaman Hazretleri'nin vefat yıl dönümü dolayısıyla verilen konferansta Bediüzzaman'ın hayatı ve günümüz problemlerine çözüm önerileri anlatıldı. Nilüfer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen etkinlik Aksaray Üniversitesi konferans salonunda yapıldı. STK temsilcileri ve yoğun katılımın olduğu etkinlik, Kur'an-ı Kerim okunması ile başladı.

Hz. Muhammed'in (sav) hayatından kesitlerin anlatıldığı programda, şefkat ve merhamet yönüne dikkat çekildi. Bediüzzaman Hazretleri'nin 1900'lü yıllarda günümüz sorunlarını teşhis edip çözüm reçeteleri sunduğunu kaydeden Akar, Hz. Peygamber ve O'nun varisleri olan alimlerin insanlık için birer ışık kaynağı olduğunu belirtti. İnsanlığın bu ışık kaynağının arkasından gittiği müddetçe karanlıklardan kurtulacağını aktaran Akar, Bediüzzaman Hazretleri'nin Kur'an lisanı ile Allah'ı anlatan bir dava adamı olduğunu vurguladı.

Konferans 1000'in üzerinde katılımcı ile gerçekleşirken, her yaştan dinleyicinin dikkatlerini dağıtmadan 2 saatlik programı ilgiyle izlemeleri dikkat çekti.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.