Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik son dakika

Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik son dakika

Bedelli Askerlik bekleyen yüzbinlerce genç Bedelli Askerlik son dakika haberlerini merak ediyor. Konu ile ilgili son açıklama en yetkili ağızdan geldi. Bedelli Askerlik çıkacak mı? sorusuna yanıt aranıyor.

Bedelli Askerlik son günlerin en çok konuşulan konularından biri. Türkiye'de tecilli 2.5 milyon, bakaya 400 bin olmak üzere 3 milyon genç askerlik görevini henüz yerine getirmedi. Askere gidemeyecek durumda olanlar ise Bedelli Askerlik çıkacak mı? sorusuna yanıt arıyor. Bedelli Askerlik Son Dakika Haberleri'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? sorusu, en son 2014'te çıkan bedelli'den faydalanamayan veya askerlik çağı geldiği halde askere gidemeyecek durumda olan gençlerin merak konusu olmuş durumda.

Özellikle son dönemde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Başbakan Binali Yıldırım görüşmesinde bedelli askerliğin konuşulması bedelli bekleyenlerin ümitlerini arttırmıştı. Destici olası bir bedelli askerliğin çıkması durumunda elde edilecek gelirlerin SMA hastalarına bağışlanması gerektiğini vurgulamıştı. Bu gelişme pek çok kişi tarafından bedelli askerliğin elinin kulağında olduğu ve çıkmak üzere olduğu şeklinde yorumlanmıştı.

Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları aksi yönde gerçekleşti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada bedelli askerliğe ilişkin yer alan bazı ifadeleri hatırlatarak, "O sözler size mi aitti?" sorusuna, "Bana ait değil, ben 'Sayın Başbakan'la bir değerlendirmesi yapılır' dedim. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil." karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kabinenin gündeminde bedelli yok, dedikodusu var" dedi.

Bu gelişme de bedelli bekleyenlerin umudunu bir nebze de olsa kırdı. Fakat bedelli askerlik bekleyenler umutla bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Risale Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada bedelli askerliğe ilişkin yer alan bazı ifadeleri hatırlatarak, "O sözler size mi aitti?" sorusuna Erdoğan, "Bana ait değil, ben 'Sayın Başbakan'la bir değerlendirmesi yapılır' dedim. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil." karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kabinenin gündeminde bedelli yok, dedikodusu var" dedi.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> http://www.kamuajans.com/kultur-sanat/bedelli-askerlik-icin-onemli-gelisme-cumhurbaskan-indan-bedelli-aciklamasi-h502250.html

Kamuajans

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.