1. HABERLER

  2. BEDİÜZZAMAN

  3. Atatürkçülerin gündemi Said Nursi’nin mezarı
Atatürkçülerin gündemi Said Nursi’nin mezarı

Atatürkçülerin gündemi Said Nursi’nin mezarı

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan unutmadı

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Cumhuriyet’in üç Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati, Vasıf Çınar ve Reşit Galip’i mezarları başında andı. Anma töreninde Said Nursi’nin mezarı da gündeme geldi.

Ankara Cebeci Mezarlığı’ndaki anma törenine, ADD Genel Merkez yöneticileri, Ankara şube başkanları ve dernek üyeleri katıldı. Dernek bakımsız durumda olan üç milli eğitim bakanının mezarlarının bakımını üstlendi ve çiçeklendirdi.

Çölaşan: Said Nursi’nin mezarına methiye düzenler…

Törende konuşan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Cumhuriyet’in kuruluşuna emek verip temellerini atan, laik eğitim sistemini kuran, laik cumhuriyetin kadrolarını yetiştiren üç yiğit ve devrimci milli eğitim bakanımızın mezarlarının bilinçli bir biçimde bakımsız bırakıldığını, bunun arkasında cumhuriyetin değerlerinden uzaklaşan, laikliği ve devrimcileri hedef alan karşıdevrimcilerin zihniyetinin olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bugün Türkiye devrimle karşı devrimin mücadelesi altındadır. Kazanacak olan tabii ki devrimdir, cumhuriyettir. Mezarların itibarsızlaştırılmaya çalışılması hiç şaşılacak bir şey değildir. Said Nursi’nin mezarına methiye düzenler tabii ki bu mezarlara bakmayacaklardır. Ama cumhuriyetin sahipleri olduğu gibi, bu mezarların da sahipleri vardır. Ve devrimciler, cumhuriyetçiler görevlerinin bilincindedirler. Onlar yapmıyorsa biz yapacağız.”

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
10 Yorum