95 yaşında koronavirüsten şifa buldu: Cenab-ı Allah'ım kurtardı beni

95 yaşında koronavirüsten şifa buldu: Cenab-ı Allah'ım kurtardı beni

Isparta'da yaşayan 95 yaşındaki Hüseyin Temir, koronavirüsten (Kovid-19) şifa bularak sağlığına kavuştu

Korona virüsten daha tehlikeli bir şey olmadığını belirten Temir, "Çok zorluklar çektim. İnsanlarımız tedbirlere uysunlar. Tedbirlere uymazsanız olmaz" dedi.

Davraz Mahallesi'nde yalnız yaşayan 95 yaşındaki Hüseyin Temir, 26 Kasım günü korona virüs vakası ile temaslı olduğu gerekçesiyle 14 gün süreyle evde karantinaya alındı. Karantina süreci devam ederken rahatsızlanan Temir, hastaneye kaldırıldı. Kaldırıldığı hastanede bir gün kalan Hüseyin Temir, daha sonra farklı bir hastaneye sevk edildi. Temir, orada da yattıktan bir gün sonra Isparta Şehir Hastanesi'ne nakledildi. Şehir Hastanesi'nde antibiyotik ve Covid-19 ile vitamin tedavisinin ardından Hüseyin Temir, sağlığına kavuşarak, taburcu edildi.

Cenab-ı Allah'ım kurtardı beni

Korona virüs sürecini anlatan Hüseyin Temir, "Korona virüse yakalandım, hastaneye gittim. Orada bir gün yattım daha sonra başka bir hastaneye sevk ettiler. Orada da bir gün kaldıktan sonra Şehir Hastanesi'ne geldim. Şehir Hastanesi'nde bana çok güzel baktılar. Orada da 3-4 gün kaldım. Çok iyi geçti. Bana çok iyi baktılar. Sağlıkçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah'ım kurtardı beni" dedi.

Sağlıkçılarımıza büyük bir mükafat gelecek

Korona virüse ilk yakalandığında her yanının ağrımaya başladığını ve vücuduna titreme geldiğini ifade eden Temir, vatandaşlara tedbirlere uymalarını konusunda uyarıda bulundu. Temir, "Vatandaşlarımıza kendilerine iyi bakmalarını söylüyorum. Sağlıkçılarımız ne derse onları uygulamalılar. Onların çok rolü var. Hatta hemşireye dedim ki; 'size büyük bir mükafat gelecek. Çünkü siz beni kurtarıyorsanız.' Beni hastaneden çok güzel uğurladılar. Hepsi bir araya geldiler beni uğurladılar" diye konuştu.

iha

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.