2019 YKS Sosyal Bilimler-2 nasıldı? Sorular zor muydu?

2019 YKS Sosyal Bilimler-2 nasıldı? Sorular zor muydu?

2019 YKS bugün yapılan Alan Yeterlilik Testi ile devam etti. Milyonlarca üniversite adayı AYT'de iyi bir üniversite hayali için ter döktü. Sınavdan çıkan öğrenciler merakla YKS Sosyal Bilimler-2 zor muydu? sorusuna yanıt aramaya başladı.

A+A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı maratonu ikinci gün bölümleri ile devam ediyor. Üniversitelerin iki veya dört yıllık bölümlerine girmek isteyen adaylar bugün saat 10.15'te başlayan Alan Yeterlilik Testi için ter döktü. 3 saat süren zorlu maratonun sona ermesinin ardından adaylar sınavın en önemli kısımlarından olan Sosyal Bilimler-2 Soruları nasıldı? sorusuna yanıt aramaya başladı. 2019 YKS Sosyal Bilimler-2 soruları zor muydu?

150 soruluk AYT içinde Sosyal Bilimler-2 testi 56 sorudan oluştu. Sözel bölümleri için kritik öneme sahip bu kısımda Tarih, Coğrafya, Tarih-2, Coğrafya-2, Felsefe ve Din Kültürü bölümlerinden oluştu.

2019 YKS AYT SOSYAL BİLİMLER SORULARI ZOR MUYDU?

56 soruluk Sosyal Bilimler-2 kısmında adaylar aşırı zorluktan şikayet etti. Sosyal medya kullanıcıları soruların bilgiye dayalı olduğunu ve zorlayıcı olduğunu ifade ettiler.

Sizler de aşağıda bulunan yorum bölümümüze sınavın sizin için nasıl geçtiğini yazarak diğer adaylar ile tartışabilir, değerlendirme yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.