2017 ALES İlkbahar ne zaman yapılacak? ALES'e kaç gün kaldı?

2017 ALES İlkbahar ne zaman yapılacak? ALES'e kaç gün kaldı?

Üniversitelerde akademik kariyer düşünen binlerce öğrenci, 2017 ALES İlkbahar Dönemi'ne girmeye hazırlanıyor. Peki 2017 ALES Hangi gün? 2017 ALES ilkbahar ne zaman?

2017 ALES ilkbahar dönemi için takvim gelip çattı. Binlerce öğrenci yakın zamanda 2017'nin ilk ALES sınavına girecek. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı, kısa adı ile ALES, ilkbahar dönemi sınavı ile Üniversitelerde akademik bir kariyer planlaması yapan binlerce kişinin merak konusu olmuş durumda.

Sınav tarihini söylemeden önce, artık ÖSYM'nin sınavlarında geçerli olan bir kuralı hatırlatmakta fayda var. Zira kural devreye girdiği günden beri yapılan sınavlarda pek çok öğrenci mağdur oldu. Sınav saat 10.00'da başlayacak. Sınav salonuna alımlar ise 09.45'te sona erecek. 09.45'ten sonra sınav salonuna kesinlikle kimse alınmıyor. 15 Dakika kuralı olarak da bilinen bu kuralda şu ana kadar bir esneme yapılmadı.

Peki 2017 ALES İlkbahar ne zaman? 2017 ALES ilkbahar sınavına kaç gün kaldı? 2017 ALES'e kaç gün var? 2017 ALES İlkbahar sınav tarihi İşte merak edilen soruların yanıtları...

2017 ALES İlkbahar Sınav Tarihi ve Saati

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES)'in 2017 İlkbahar sınavı;

7 Mayıs 2017 Pazar günü saat 10.00'da başlayacak. Sınava 09.45'ten sonra gelenler sınava alınmayacaktır.

Sınavın giriş belgelerine https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C Kimlik Numaranız ve aday işlemleri şifreniz ile ulaşabilirsiniz. Sınav giriş belgelerinin üzerinde adayın sınava gireceği salon, bina ve sıra bilgileri de yer almaktadır.

Risale Haber

 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.