2016 KPSS Önlisans Sonuçları ne zaman açıklanacak? Net tarih var mı?

2016 KPSS Önlisans Sonuçları ne zaman açıklanacak? Net tarih var mı?

Memur olmak isteyen binlerce adayın katıldığı 2016 KPSS Önlisans'ın üstünden bir hayli vakit geçti. Sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından pek çok kişi sınav sonucunu beklemeye koyuldu. 2016 KPSS Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

A+A-

16 Ekim 2016 Pazar tarihinde gerçekleştirilen KPSS Önlisans sınavının yapılmasının ardından 1 haftadan fazla süre geçti. Sınavın hemen ertesinde yayınlanan soru ve cevapları sayesinde pek çok aday sınav sonuçlarını üç aşağı beş yukarı bilse de önemli olan kurumun açıkladığı sonuçlar. Peki 2016 KPSS Önlisans Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?

16 Ekim 2016 tarihinde sabah saat 09.30'da başlayan ve 120 dakika süren 2016 KPSS Önlisans Sınavı yapıldı. Sınavın yapılmasının ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. Fakat ÖSYM aradan geçen 1 haftadan biraz fazla süreye rağmen ne sonuçları açıkladı, ne de sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bilgi verdi. Kasım'da gerçekleştirilecek olan KPSS Ortaöğretim sınavı da düşünüldüğünde Kasım Ayı'nın ilk günlerine kadar (en geç) sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Fakat yine de KPSS Önlisans sonuçları için ÖSYM'nin resmi açıklamasını beklemek zorundayız.

Sınav Sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi olan https://sonuc.osym.gov.tr/ sitesinden açıklanacak. Sonuçlar ÖSYM'nin mobil uygulamalarından da öğrenilebilecek. Sonuçların öğrenilmesi için adayın T.C. Kimlik Numarası ve şifresini yazması yeterli olacaktır.

Sınavlar açıklandığı an sitemiz üzerinden de duyurulacaktır.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.