2016 DGS Tercih Sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanır?

2016 DGS Tercih Sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanır?

Milyonlarca Üniversiteli Dikey Geçiş Sınavı sürecinin nihayete ermesi için 2016 DGS Tercihlerini yaptı. Bu sene istemsizce uzayan DGS Sürecinin son halkası olan DGS Tercih sonuçları açıklandı mı? Detaylar haberimizde...

A+A-

2016 yılında Dikey Geçiş Sınavı maratonu bir hayli yorucu ve uzun oldu. 2 Yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçişte girilen 2016 DGS Sınavının ardından sınav sonuçlarının açıklanması bir hayli uzun sürmüştü. Sonuçlar açıklandıktan sonra hızlıca tercih sürecine geçilen DGS maratonunda, şimdi de DGS Tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

2016 DGS Tercih Sonuçları açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

2016 yılında DGS Tercih sonuçları henüz açıklanmış değil. 7 Ekim 2016'da biten DGS Tercihleri sonunda araya haftasonunun girmesi, bu haftadan umutlu olunması için bir sebep. Yani DGS Tercih Sonuçları bu hafta açıklanabilir. Üniversitelerin başlaması, öğretimden geri kalmak istemeyen öğrencilerin bir an önce DGS Tercih sonuçlarının açıklanması için ÖSYM'den beklenti içine girmesine sebep oldu.

2016 DGS Tercih Sonuçları nereden öğrenilecek?

Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecek.

Tercih Sonuçları ile bir yere yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak?

Tercih sonuçlarında bir yere yerleşemediğinizi öğrenirseniz henüz ümidinizi kesmeniz için bir sebep yok. Yerleştirmeler sonucu kalan ek kontenjanları takip etmeniz ve bu kontenjanlar için başvurmanız gerekecek. Ek yerleştirme için 15 TL bir ücret alınacak.

Risalehaber.com

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.